logo


Fikret Orman’ı sonunda çıldırttılar!

-sanki-babama-yali-yaptiriyorum--4019646Fikret Orman, “Stat inşaatının durmasından memnunluk duyanlar var. ‘Stadın iznini alamazlar’ dediler, belgeleriyle açıkladım. Stadın icazetini Demirören, Sayın Başbakan ile konuşarak aldı. Sanki babama yalı yapıyorum da onu alamıyorum” diye konuştu.

Beşiktaş Divan Kurulu’na katılan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, sert konuştu, kendilerini eleştirenlere çıkıştı.
Ceylan InterContinental Otel’deki aylık olağan toplantıda konuşan Orman’ın sözlerinden satırbaşları şöyle:

– Beşiktaş’ın sorunu, borç yükünden daha fazla, geliriyle rakiplerinin geliri arasındaki farktır. Rakiplerimiz 500 bin forma satmaktadır. Bizim stat gelirimiz yok. Artık tasarruf yaparak borcu kapatmak mümkün değil.
– Stat inşaatının durmasından memnunluk duyanlar var. ‘Stadın iznini alamazlar’ dediler, belgeleriyle açıkladım. Stadın icazetini Demirören, Sayın Başbakan ile konuşarak aldı. Bütün işlere sıfırdan başladık. Burası Türkiye’nin en zor noktasıdır. İznini aldık. Sanki babama yalı yapıyorum da onu alamıyorum. Bu neyin kıskançlığı?
– ‘Yıkamazlar’ dediler, ‘AK Parti yıktıracak, park yaptıracak, ellerinden alıyorlar’ dediler. Yıktık, ‘parasını bulamazlar’ dediler. Vodafone anlaşmasını yapınca o bitti. Sonra altından tarihi eser çıkacaktı. Nereden gördüler altında tarihi eseri, anlamadım? Allah bize yardım ediyor, ne yağmur yağdı, ne altından su çıktı.
– Su derdi bitti, ‘ruhsatı alamazlar’ dediler, ruhsatı aldık. Şimdi ruhsat sahteymiş. A bloğunun ruhsatı varmış C bloğunun yokmuş. Pes yani. Ağustosta bitiremeyeceğiz,rahat edecek misiniz? Ey arkadaşlar, ağustosta o stadı bitireceğiz, rahat olun.
– Benimle çalışmış şirketin kulübün ihalesine girmesinin ne sakıncası var? 200 işçi çalıştırıyorum. Biz hırsız mıyız? Bu fiyatla ikinci ihaleye çıkıyoruz. Bu fiyattan daha düşük yapan varsa farkını ben cebimden vereceğim.
– Ben hayatta üç şeyden korkarım. Rahmetli babamdan, Allah’tan ve kendimden. İsteyen istediği gibi bağırsın.
– Adam sayısında artış varmış.
Bu stadı bizim adamlarımızla yapıyoruz.Orada çalışan herkes Beşiktaş AŞ’nin çalışanları.
Oraya insan alıyoruz, almayacak mıyız? Kartal Yuvaları büyüyor, mağazalara insan almadan mı yürüyor?

‘Herkese eşitim’

Olay çıkaran taraftarların içinde masum insanların da olduğu ve mağduriyet yaşadıkları ile ilgili eleştiriye Fikret Orman şu yanıtı verdi:
“Kimse taraftar üzerinden popülizm yapmasın. Herkese eşit duran ve duracak olan yönetim anlayışını benimsiyorum. Biz devletle bir mücadeleye girmeyiz. İşimizi yaparız.
Siyasi olay olursa ben ne yapabilirim? Beşiktaşlı olan biri kimliğiyle beraber bir şeyin içine girerse ben ne yapabilirim? Silivri’de genel kurul üyesi paşalarımız var. Gittim onları ziyaret ettim. Ben şimdi onlara destek vermeyeceğim de ne zaman vereceğim?”

Etiketler: » »

Share