logo

FETÖ’nün Türkiye avukatları imamı Tokat’ta yakalandı

feto-nun-turkiye-avukatlari-imami-tokat-ta-yakalandi-7625364

Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Türkiye avukatlarının imamı olduğu iddia edilen Şenel Somuncu ve KPSS şüphelisi olan eşi F.S.’nin gözaltına alındığını açıkladı.

FETÖ’nün Türkiye avukatları imamı Tokat’ta yakalandı.Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan yazılı açıklamada örgütün avukat yapılanmasına yönelik kentte yapılan operasyonlarda avukatların il abisi Serdar kod adlı S.A. ve buna bağlı 3 avukatın yakalandığı, firari 1 avukatın ise yurtdışına kaçtığının belirlendiği belirtildi. Soruşturma kapsamında örgütün Tokat avukat ünitesinin Samsun Bölgesine bağlı olduğu, sorumlularının kısa süre önce yakalanan ve hesabından 800 milyon lira çıkan F.C.Ş. olduğu, toplanan himmetlerin F.C.Ş.’ye verildiği ve FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü’nün Türkiye avukatlar imamının Ş.S. olduğunun tespit edildiği belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

”Tokat Sulh Ceza Hakimliği’nce verilen yakalama ve arama kararları gereğince; şüphelilerin Ankara’daki ikametgahı ve Tokat ilindeki yakınlarının evinde yapılan aramada FETÖ’nün yargı ayağındaki Türkiye avukatlarının imamı olduğu değerlendirilen Ş.S. ve KPSS şüphelisi olan eşi F.S. Tokat İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yakalanarak gözaltına alınmıştır.”

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?