logo


Fethullah Gülen’den Erdoğan’a faili meçhul cevabı

gülen1Fethullah Gülen, Erdoğan’ın ‘faili meçhul cinayet’ iddiası için “kendilerini gülünç duruma düşürüyorlar” dedi.

Fethullah Gülen ‘Fâili Meçhul Cinâyetler İftirası ve Canlıların Yaşama Hakkı’ başlıklı yeni sohbeti yayınlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın faili meçhul suçlamaları için Gülen “kendilerini gülünç duruma düşürüyorlar” yorumunda bulundu.

FAİLİ MEÇHUL CİNAYET İDDİALARINI KOMİK OLARAK DEĞERLENDİRDİ
Gülen bu iki ayeti cemaate aktardıktan sonra son günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bizzat dillendirilen “fâili meçhul cinayetler” iddiasına getirdi. Gülen cemaatinin değil insan öldürmek en küçük bir canlının hayatına kastetmenin bile hakiki mü’minlerden fersah fersah uzak olduğunu söyledi ve dikkat çeken şu açıklamaları yaptı:

“Şimdi kalkıp da ‘Fâili meçhuller arkasında da bunlar var! Falan filanlarla da bunlar anlaşıyor!’ demek suretiyle bir kısım ölçüye, mizana, intizama gelmeyen, endazesiz iddialarda bulunuyorlarsa, inanın topyekün insanlık karşısında kendilerini gülünç duruma düşürüyorlar.”

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?
Erdoğan, “17 Aralık sonrasında inlerine gireceğiz dedik. Aradan bir yıl geçti. İnlerine girdik ve giriyoruz. Eğitimden, hizmetten, himmetten bahseden yapının bir takım kirli cinayetlere, faili meçhul cinayetlere bulaştığını dahi bugünlerde görüyoruz. Daha fazlası da çıkıyor. Zincir bunu gösteriyor. Daha şaşırtıcı şeyler de duyacaksınız” ifadelerini kullanmıştı.

Etiketler: » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

3+8 = ?