logo


12 Ağustos 2016

Festivalde uyuşturucu satmışlar

Festivalde uyuşturucu satmışlar

Dünyaca ünlü parti sırasında rahatsızlanan gençlerden 19 yaşındaki Tugay Ergin ve Gökhan Alataş hayatını kaybetti, 16 yaşındaki Sude S. ise yoğun bakımda

İstabul Sarıyer’de düzenlenen ve 2 gencin yaşamını yitirdiği konsere ilişkin, ailelerden “güvenlik zafiyeti” iddiası geldi. Bahçeköy’de 6 Ağustos’ta gerçekleştirilen dünyaca ünlü parti sırasında rahatsızlanan gençlerden 19 yaşındaki Tugay Ergin ve Gökhan Alataş hayatını kaybetti, 16 yaşındaki Sude S. ise yoğun bakımda. Turgay Ergin’in amcası Adnan Ergin, yeğeninin uyuşturucu kullanmadığını belirterek, “En fazla bir bira içerdi. Partiye birlikte gittiği kişi tutuklandı. Her ne içtilerse onu verenlerden şikâyetçiyiz” diye konuştu.

Sude S.’nin ablası Merve S. ise “Kardeşimin uyuşturucuyla işi olmaz. Bir güvenlik zafiyeti olduğu ortada. Kimlik kontrolü de yapılmamış. İçeride 14-15 yaşında çocukların olduğunu öğrendik” ifadesini kullandı. Etkinliği düzenleyen organizasyon şirketinden yapılan açıklamada, içeride uyuşturucu satan bazı kişilerin yakalanarak polise teslim edildiği belirtildi. Firma yetkilisi Fatih Mehmet İnal, “Bu güvenlik firmasıyla ilk kez çalışıyoruz. Güvenlik zafiyeti olduğunu düşünüyoruz” dedi. Soruşturmada tutuklanan 5 kişiden S.G.’nin, uyuşturucu suçlarından kaydı var.

BALIKESIR’DE DE 2 ÖLÜM

Öte yandan Balıkesir’in Burhaniye İlçesi’nde ise kaldıkları kampta bira ile birlikte bonzai hap içtikleri ileri sürülen 4 arkadaştan Burak Duyar (21) olay yerinde, Gökhan Civan (26) ise kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Habertürk

Etiketler:
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

1+3 = ?