logo


Fernandes adım adım Fenerbahçe’ye gidiyor!

fernandes7-640Siyah-Beyazlıların yıldız futbolcusu Fernandes, Beşiktaş’a karşı Fenerbahçe’yi koz olarak kullanıyor.

Beşiktaş-Fernandes anlaşmazlığının perde arkasında sıcak gelişmeler yaşanıyor. Yeni sözleşme karşılığında siyah-beyazlılara çok ağır şartlar öne süren Fernandes bir yandan da Fenerbahçe kozunu kullanıyor. Sarı-lacivertliler ise Portekizli yıldızla masaya oturmak için Beşiktaş ile bağlarını tamamen koparmasını bekliyor

Beşiktaş’la Manuel Fernandes arasında yaşanan ‘sözleşme uzatma’ görüşmeleri tıkanma noktasına gelirken, olayın perde arkasında oldukça çarpıcı gelişmeler yaşandığı ortaya çıktı. Takımından 5 yıllık sözleşme isteyen Portekizli futbolcu, siyah-beyazlı ekibe bunun karşılığında çok ağır şartlar öne sürüyor. Pazarlıklarda adeta ‘peşin satanı’ oynayan Fernandes’in böyle davranmasının nedeni ise elinde bulundurduğu Fenerbahçe kozu.

KABUL ETMEZSENİZ…
Menajerleri vasıtasıyla sarı-lacivertli camiaya yakın isimlerle dirsek temasına geçen Fernandes, “Şartlarımı kabul etmezseniz Fener’e giderim” mesajıyla elini güçlü tutuyor. Beşiktaş’la ilişkileri bozmama adına gelişmeleri uzaktan takip eden Fenerbahçe ise devreye girmek için futbolcunun takımı ile bağlarını koparmasını bekliyor. Fernandes, daha önceki açıklamasında, “Parayı tercih etseydim Fenerbahçe’ye giderdim” demişti.

SIRF İMZA PARASI 4 MİLYON EURO!
Beşiktaş’ın Fernandes’e teklifi yıllık 2.7 milyon euro’dan 3 yıllık kontrat. 2.7 milyon euro’yu kabul eden ancak 5 yıllık sözleşme isteyen Fernandes ise ekstradan 4 milyon euro imza parasının yanı sıra bir sezonda 20 maçtan fazla oynarsa 400 bin euro daha istiyor. Portekizli yıldız, transfer taksitlerinin gecikmesi halinde de aylık yüzde 8 faiz şartı koyuyor.

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

6+7 = ?