logo


25 Mart 2015

Fenerbahçe’de Emenike operasyonu

emenike-operasyonu-5448090Fenerbahçe Yönetimi, Beşiktaş derbisi sonrası hemen tribün görüntülerini incelemeye aldı.

Nijeryalı oyuncuya yapılan protestoların nasıl çıktığını araştıran sarı-lacivertli yöneticiler, olayın organize değil, münferit olduğu sonucuna ulaştı. İlk tespitlere göre tepkinin Fenerium üst tribününden başladığı, ardından tüm stada yayıldığı belirlendi. Kalan haftalarda böyle bir durumun yaşanmaması için bazı taraftar temsilcileri ile görüşüleceği öğrenildi.
Beşiktaş maçında Emmanuel Emenike’ye tribünlerden yükselen tepkiler üzerine Fenerbahçe Yönetimi harekete geçti.

Yaşanan bu durumun şampiyonluk yolunda takıma zarar vermesinden çekinen yöneticiler, o gün yaşananlarla ilgili hemen bir inceleme başlattı.
Görüntüler tek tek izlendi ve Emenike’ye yönelik protestoların münferit olduğu ortaya çıktı. İlk tespitlere göre tepkinin Fenerium üst tribünden çıktığı ve ardından tüm stada yayıldığı belirlendi.

Nijeryalı oyuncuya yönelik öfke patlamasının stada sürekli gelen taraftarlardan kaynaklanmadığı ifade edilirken, buradan yükselen seslerin bireysel tepkiler olduğu ve başlarında herhangi bir liderin bulunmadığı kaydedildi.

Kalan haftalarda bir daha böyle bir durumun yaşanmaması için tüm Fenerbahçeliler’i sağduyulu olmaya çağıran yönetimin, milli takım arası bu konuyla ilgili bazı taraftar temsilcileri ile görüşme yapacağı öğrenildi.

FORMAYI ÖPSE

Yöneticiler, 20. dakikada kaçan bir pozisyon sonrası futbolcuya bu kadar tepki gösterilmesinin doğru olmadığını söylerken, Emenike’nin de hatalı olduğu durumların bulunduğu belirtildi. Nijeryalı oyuncunun gerginleşen atmosferde sahayı terk etmek yerine formayı öpmesinin daha doğru olacağı, böylelikle tribünlerin öfkesinin de azalabileceği kaydedildi.

SAKIN KONUŞMA

Fenerbahçeli yetkililer, Emenike’yi açıklama yapmaması konusunda da uyardı. Olayı zamana bırakmanın en iyi yol olduğu vurgusu yapıldı.
Nijeryalı futbolcuya “ne sosyal medyaya, ne de yazılı veya görsel basına yorum yapma” talimatı verildi.

Etiketler: » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

6+6 = ?