logo


Felaketlerin Ardı Arkası Kesilmiyor!!!

selHatay Dörtyol’da yaşanan sel sonucu 5 kişi hayatını kaybetti, 15 kişi yaralandı.

Dörtyol İlçesi’ne 18 kilometre uzaklıktaki Çökek Yaylası’nda saat 02.45 sıralarında meydana gelen heyelanda, bir evin göçmesi sonucu ilk belirlemelere göre aralarında anneanne ve 2 torununda bulunduğu 5 kişi öldü, 15 kişi yaralandı.

AFAD’ tan yapılan açıklamaya göre, Hatay’ ın Dörtyol ilçesi Göcek yaylası mevkiinde yaşanan aşırı yağışlar sonucunda oluşan göçük ve sel baskınları nedeniyle ölü ve yaralılar olduğu belirtildi.

HAYATINI KAYBEDENLERİN KİMLİKLERİ
Enkazda ölenler anneanne Fatma Üstünel, torunları Nidanur Ertunç(8) ve Nisanur Ertunç(9 hastanede ölenler Ökkeş Morca ve Muammer Arif Canbolat.

EVLER TOPRAK ALTINDA
Hatay’ın Dörtyol ilçesinde bulunan Çökek Yaylası’nda meydana gelen heyelanda yaylada bulunan evler toprak altında kaldı. İlk belirlemelere göre enkaz altında 3 kişinin kaldığı öğrenilirken bölgeye çok sayıda ambulans gönderildi. Yaylaya yol veren köprülerin de selden zarar görmesi nedeniyle helikopterler ile arama kurtarma ekipleri bölgeye gönderildi.
İlçede halen şiddetli yağış etkili oluyor.

ANTALYA’DA ORMAN YANGINI KONTROL ALTINA ALINAMIYOR
Bu arada Antalya’da da çıkan orman yangını kontrol altına alınamıyor. Oymapınar Baraj Gölü mevkisinde çıkan yangına sarp arazi koşulları nedeniyle karadan müdahale edilmekte zorluk yaşanıyor. Yangında şu ana kadar 4 hektar alan zarar gördü
Manavgat Orman İşletme Müdür Yardımcısı Hülya Güney, gece saatlerinde Oymapınar Baraj Gölü mevkisinde çıkan orman yangınına müdahale ettiklerini söyledi.
Arazinin sarp olması nedeniyle karadan müdahalede zorlandıklarını vurgulayan Güney, “Yangına 5 yangın söndürme helikopteri ile havadan, 60 orman işçisi ile karadan müdahale ediliyor. Arazözleri ise sarp arazi yapısı nedeniyle yangın bölgesine gönderemiyoruz. Bu nedenle yangını kontrol altına almakta zorluk çekiyoruz” dedi.
Güney, yangında şu ana kadar 4 hektar ormanlık alanın zarar gördüğünü bildirdi.

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

9+6 = ?