logo


Fazıl Say’dan Erol Evgin’e destek: Fatih Terim gibi…

230808_cover

Dünyaca ünlü piyanistimiz Fazıl Say, Erdoğan’ın isim vermeden sanatçı Erol Evgin hakkında yaptığı “Bunlar ne cins adamlar. Sen sanatçı olsan ne olur, profesör olsan ne olur, doçent olsan ne olur. Önce millete saygı duyacaksın” ” açıklamasıyla ilgili Twitter hesabından değerlendirmede bulundu.

Dünyaca ünlü piyanistimiz Fazıl Say bu tepki bizleri çok da fazla şaşırtmadı diyerek Erol Evgin’in verdiği röportajı ve Erdoğan’ın çıkışını değerlendirdi. Sanatçı Erol Evgin’in Balçiçek İlter’e verdiği röportajda söylediği sözler sosyal medyada gündem olmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan da İstanbul’da Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nde yaptığı konuşmada Erol Evgin’i isim vermeden eleştirdi. Erdoğan, Evgin için “Bunlar ne cins adamlar. Sen sanatçı olsan ne olur, profesör olsan ne olur, doçent olsan ne olur? Önce millete saygı duyacaksın, saygı, bu milletin hiçbirini küçümseyemezsin” diye konuştu.

İşte Say’ın sosyal medya hesabından Erol Evgin’e verdiği o destek satırları:
Erol Evgin ve sanatçı olmak üzerine bu kabus gibi cümlelerin ardından bir cümle de ben ekleyeyim; kendisini 8 yaşımdan beri tanırım, aydın bir insandır, mütevazidir, vatanseverdir, eğitimli olmak üzerine verdiği röportajda söylediği şeylerin çoğunda haklıdır, cesur davranmıştır, ve cesur davranan herkes gibi kafasına tokmak inmiştir. Çok da şaşırmadı kimse. Gereksiz, orantısız, haksız bir “zılgıt”… İyi hoş da; ey halkımız; Peki ne olunmalı? Eğitimsizlik mi iyi? Günlük kazancı 30 binin üzerindeki Fatih Terim gibi Avrupa 17. Olup elenip dönünce mi mutlu oluyorsunuz? Hayır olmuyorsunuz! Sayıca çok olmak her konuda haklı olmak değil elbet.
En azından, biraz saygı…

Etiketler:
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

5+1 = ?