logo


Fatih Tezcan Atatürk için ne dedi? Sosyal medyayı ayağa kaldıran video…

Yazar Fatih Tezcan, sosyal medyadan paylaştığı videosunda Mustafa Kemal Atatürk’le ilgili tepki çeken ifadeler kullandı. Videoda ‘Kemalist terör örgütü’ diyen kullanan Tezcan, sosyal medyayı ayağa kaldırırken Twitter’da ‘#FatihTezcanTutuklansın’ hashtagi Trend Topic listesinde 1. sıraya geldi.

Yazar Fatih Tezcan’ın tartışma yaratan ifadelerinin yer aldığı bir videosu ortaya çıktı. Sosyal medyada kısa sürede yayılan videoda Tezcan, Mustafa Kemal Atatürk’ü ‘dinsiz ve Allahsız’ olmakla itham ederken, “Kemalist terör örgütü” ifadelerini kullandı.

Tutuklanan ODTÜ’lüleri de hatırlatan Tezcan, “Bundan sonra göreceksiniz nefes alamayacak vatan hainleri bu ülkede” dedi.

İşte Tezcan’ın o açıklamaları;

“1995-1998 yıllarında Fethullah Gülen’i dinlediğim için zerre kadar pişman değilim. İyi ki dinlemişim. Alllah kitap anlatıyordu. Ne hakla Allah kitap diyen bir hocayı suçluyorsunuz ki. Siz zaten Allah düşmanısınız. Siz daha ‘Mustafa Kemal’in Allah’la kavgası vardı’ diyen yabancıların röportajlarına verdiği cevapları bilmiyorsunuz. Mustafa Kemal’in ‘Bir sürü Allah vardı, siyaseten tevhid edip bir tane Allah var dediler’ dediği ve tarih kitabına yazdırdığı cümleleri bile bilmiyorsunuz. Gün gelecek bu ülkede Allah’a Kuran-ı Kerim’e ve Peygambere küfür edenler ezim ezim ezilecekler. Buradan söylüyorum. Yazın bir kenara. Siz sanıyor musunuz ki 80-90 sene sömürdüğünüz gibi bul ülkeyi sömürmeye devam edeceksiniz. Bizim Allah’ın izniyle gücümüz FETÖ’ye de yeter Kemalist terör örgütüne de yeter. LBTİ’nin ODTÜ sorumlusu sabah 5’te yatağından alındı. İnim inim inliyor şimdi. Devam edecek bu. Çatır çatır… Bundan sonra görecekisiniz nefes alamayacak vatan hainleri bu ülkede”

CHP’Lİ BEKAROĞLU: ŞİZOFREN DEĞİL

Bir anda gündem olan videoyu CHP psikiyatrı uzmanı olan doktor milletvekili Mehmet Bekaroğlu da sosyal medya hesabından paylaştı. Bekaroğlu paylaştığı videoya, “Bir psikiyatri uzmanı olarak söylüyorum; bu adam kesinlikle şizofren değil…” şeklinde yorum yazdı.

Fatih Tezcan’a sosyal medayada büyük tepki gösterilirken, Twitter’da ‘#FatihTezcanTutuklansın’ hashtagi Trend Topic listesinde 1. sıraya geldi.(mynet)

Etiketler:
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

10+3 = ?