logo


Fatih Terim’in damadı neden kavga etti?

5768d8fdc03c0e14d49235b4

A Milli Futbol Takımımız’ın İspanya’ya 3-0 yenildiği karşılaşmada, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in damadı Volkan Bahçekapılı’nın tribündeki bazı Türk taraftarlarla kavga ettiği haberi büyük yankı yarattı. Hala konuşulan bu olayın nasıl gerçekleştiğini Cumhuriyet Gazetesi yazarı Doğan Satmış bugünkü yazısında anlattı. İşte o yazıdan bazı bölümler….

“18 gazeteci, yanlarında 7 kişiyle bir grup olarak Nice Stadı’nda, 17 ve 18 numaralı VIP locada Türkiye-İspanya maçını izliyorduk. Ancak sahada milliler pek etkili olamıyordu. İlk gol, derken ikinci gol geldikten sonra tribünlerden millilere yönelik laf atmalar sıklaştı.

Üçüncü golden sonra bulunduğumuz locadan da millilere yönelik “Bravo” diye bir ses işitildi, küfür falan yoktu. Büyük umutlar bağlanan futbolcuların, 3-0 yenik oynadığı bir maçta, üstelik de kötü gidiş varsa söylenecek en kibar söz “Bravo” olmalı.

“MİLLİLERE NASIL BRAVO DERSİNİZ?”
İşte bu “Bravo” sesi duyulduktan sonra, 15 numaralı locadan olduğunu sonradan öğrendiğimiz ve üzerinde milli takım yedeklerinin giydiği bir forma olan sakallı biri, Türk gazeteci grubuna koşturarak “Siz ne biçim Türk’sünüz ulan, millilere nasıl bravo dersiniz?” diye bağırarak üzerimize yürüdü.

Ne olduğu anlaşılmaya çalışırken gençle birlikte yanında birileri daha 17 numaralı locaya yöneldi. Bizim locadakiler de, savunmaya geçerek saldırıda bulunan kişiye “Ne diyorsun? Sana mı soracağız? Bizim Türklüğümüzü mü” diye itiraz ettiler. 16 numaradan çıkanlar araya girdi. Saldırgan gencin çevresindekiler onu tuttu. İki loca arasındaki 16 numarada maçı izleyenler, patırtının ortasında kaldı.

“LÜTFEN YAPMAYIN, BAKIN EŞİ HAMİLE…”
Bağırmalar üzerine, alt tribündekiler bile localara dönüp baktılar. Sonra devreye Fransız güvenlik görevlileri ve Türkçe konuşan bir kadın görevli girdi. Biri, “Lütfen yapmayın, bakın eşi hamile, karnı burnunda” diye sol tarafı engellemeye çalıştı. Aralarında bariyer olmadığı için localardan çıkıp gelenler falan, bir hayli kalabalık toplandı.

5768d8b4c03c0e14d49235b1

“DAMADI BURAYA EŞİ GÖNDERDİ”
“Kim bu” falan denirken, bağırıp yürüyen kişinin Fatih Terim’in damadı Volkan Bahçekapılı olduğunu öğrendik. Dünkü Posta’dan anlıyoruz ki, küçük damadın yanında diğer damat Ahmet Baran da varmış. Zaten fırlayıp geldiği 15 numaralı locada Fatih Terim’in eşi de vardı. Ayrıca, damat beyin hamile eşi Buse Terim Bahçekapılı’nın da orada olduğunu anladık. Hatta bizim gruptan, işinden olmaması için adını vermeyeceğim bir gazeteci olayı görmüş, “Damadı buraya eşi gönderdi. Buse Hanım ona ‘Babam için laf ediyorlar’ filan deyince, genç kalkıp üzerimize yürüdü” dedi. Birinin tahrik edilmeden ve durup dururken, “Bravo” dediler diye başkalarının üzerine yürümesi anlamsız olurdu zaten.

VİDEO ÇEKEN VAR MI?
Olay böyle bitmedi, ilk ataktan sonra aynı genç ikinci kez hücuma geçti. “Kim çekti ulan” diyerek, olay anında video çekeni aramaya başladı. Yine durduruldu. O sırada birilerinin de “O locada içki içiyorlar” diye bağırdığını duyduk.

Doğruydu, 17-18 numaralı localarda şampanyadan Fransız şaraplarına kadar her türlü içki vardı. İçkinin etkisi var mıdır bilemem ama 19 gazeteci gafil avlanmış, hiçbiri video çekmeyi akıl edememişti. Bırakın videoyu, bir fotoğraf çeken olmamıştı. Çünkü kendilerinin saldırıya uğrayacağını ve saldıranın ‘damat’ olacağını kimse tahmin edememişti.

Fransız görevliler ve arada bariyer olunca, olay yatıştı. Fatih Terim ailesinin bulunduğu loca, maçın bitmesine 20 dakika kala boşaldı. Damat bey, maç sonunda gazetecilerle tekrar yüz yüze gelmemek için 3’üncü golden sonra erkenden stadı terk etti. “

Etiketler: »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

8+8 = ?