logo


Fatih Terim’den genç oyunculara övgü

fatih-terim620Honduras maçına bir gün kala Washington DC’de Robert F. Kennedy Stadyumu’nda basın toplantısı düzenleyen Terim, ‘Şu ana kadar gerek oyun anlayışı, gerek coşku, gerek istek arzu ve bu formayı alma adına gösterdikleri mücadeleden dolayı kendilerine teşekkür ederim’ dedi.

Honduras’ın, 2010 Dünya Kupası oynamış ve 2014’te de Dünya Kupası’na katılmaya hak kazanmış önemli bir takım olduğunu anlatan Terim, Dünya Kupası’na katılan takımlar ile özel maçlar yapmayı tercih ettiklerini, bunlar arasında Honduras ve ABD Milli Takımlarının da olduğunu belirtti. Honduras’ın futbolcuları ve oyun stili hakkında da bilgi sahibi olduğuna değinerek, Honduras’ın İskoçya ve İngiltere liglerinde oynayan önemli oyunculara sahip olduğunu belirtti. Terim, ‘Hem tekniği yüksek, hem de bizden daha hazırlar. Çünkü bir hafta 10 gün sonra dünya kupası oynayacaklar’ diye konuştu.
Basın toplantısında Honduras’a karşı sahaya çıkacak ilk 11’i de isim isim açıklayan Terim, Milli Takım’ın ABD’de yoğun bir programı olduğunu, sahaya yorgun bir takım çıkarmamaya özen gösterdiklerini anlattı. Oyun sisteminde bir değişiklik olmayacağını da belirten Terim, ‘Oyun anlayışımızda bir değişiklik olmayacak. Oyun felsefemizde bir değişiklik olmayacak ancak isim olarak takımda bazı değişiklikler olacak’ dedi.
Genel olarak takımın performansından memnun olduğunu, özellikle genç oyuncuların uyum sağlama ve performanslarından çok memnun olduğunu belirten Terim, ‘Çok hoşuma gidiyor bu benim. Bu, bize önemli oyuncular katacak, önemli başarılar katacak demektir. Arkadaşlarımla beraber inanıyorum ki bir nesil koyacağız ortaya. Bundan herkes emin olabilir. Dışarıdaki yetenekli oyuncularımızı da buraya katarsak yaklaşık 15 sene boyunca birkaç şampiyonalık oyuncu grubunu ortaya çıkaracağız. Bundan emin olabilirsiniz. Bu beni çok mutlu ediyor. Bir jenerasyon yakalamadık; bir jenerasyon ortaya koyuyoruz’ diye konuştu.
Honduras karşısında oynayacak ilk 11’i de açıklayan Fatih Terim, Selçuk İnan’ın oynamasının zor olduğunu, kaleci Tolga’nın ise küçük bir problemi olduğunu söyledi. Terim, ‘Eğer Tolga’da bir sıkıntı olmazsa Tolga ile başlayacağız. Olur ise Onur ile başlayacağız. Geri dörtlü Tarık, Ömer, Hakan, İshak; orta saha Ozan, Alper, Hakan Çalanoğlu; ileri üçlümüz sağda Olcan, önde Mustafa, sağda Olcay şeklinde başlayacağız’ dedi.
Washington DC’de bulunan milli futbolcular, Honduras maçı hazırlıklarını dün de sürdürdü. Antrenmandan önce, ABD Kongre Binası’nın çevresinde gazetecilere görüntü ve fotoğraf çektiren futbolcular daha sonra Robert F. Kennedy Stadyumu’nda antrenman yaptı.
Türkiye-Honduras karşılaşması 29 Mayıs Perşembe günü yerel saatle 20.00’da başlayacak. Maç, saat farkı nedeniyle Türkiye’de Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gece 03:00’da canlı olarak izlenebilecek. DC United Takımı’na ait Robert F. Kennedy Stadyumu’nda oynanacak maçı Meksika Futbol Federasyonu’ndan Roberto Garcia Orozco yönetecek. Maçın ardından New Jersey eyaletine geçecek Milli Takım, 1 Haziran Pazar günü Amerika Birleşik Devletleri ile karşılaşacak. Karşılaşma TSİ 21.00’da başlayacak.

Etiketler: » » » » » »

Share