logo


Fatih Portakal’dan patronuna sert çıkış!

fatih portakalFatih Portakal, FOX TV’nin sahibi Rupert Murdoch’ın ‘Fransa’daki terör saldırısından Müslümanları da sorumlu tutmak gerekiyor’ sözlerine yanıt verdi.

Avustralya doğumlu, dünyaca ünlü medya patronu Rupert Murdoch (84), 7 Ocak’ta Fransa’nın başkenti Paris’te 12 kişinin yaşamını yitirdiği Charlie Hebdo saldırısı ile ilgili yorumuyla tepkilerin odağında.
Türkiye’de yayın yapan Fox TV’nin de sahibi olan Murdoch, 548 bin takipçisi bulunan Twitter hesabından 10 Ocak’ta saat 04.07 ve 04.10′da iki paylaşımda bulundu.
İlk paylaşımında, “Müslümanların çoğunluğu barışsever olabilir ama aralarında büyüyen cihatçı kanserin farkına varıp onu ortadan kaldırana dek, onlar da sorumlu sayılmalıdır” ifadelerini kullanan Murdoch, diğerinde ise “Filipinlerden Afrika’ya, Avrupa’dan ABD’ye kadar her yerde cihatçıların yarattığı tehlike büyüyor. Politik doğruculuk inkara ve ikiyüzlülüğe yol açıyor” diye yazdı.
Ardından Murdoch’a tepki yağarken, dünyadaki birçok gazeteci ise ”Murdoch adına biz özür diliyoruz” şeklinde paylaşımlarda bulundu.
Tepki çeken mesajın ardından FOX TV ana haber spikeri Fatih Portakal’dan da yanıt geldi. Portakal Twitter’dan şu mesajı paylaştı:
“Çalıştığım şirketin patronununun sözlerine katılmıyorum. Müslümanım ve terörün bir insanlık suçu olduğunu biliyorum. Dinle ırkla alakası yok!..”

tweet

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

5+6 = ?