logo


Facebook’ta tanışan engelli çift konutlendi

Abdullah Sığar ve Senem Göz yaklaşık 3 yıl önce Facebook’ta tesadüfen tanıştılar. O sıralarda İskenderun Engelliler Spor Kulübünde iken Gaziantep Engelliler Spor Kulübüne transfer olan ve Gaziantep’te çalışan Abdullah Sığar, ilk andan itibaren Facebook arkadaşı Senem Göz’e aşık oldu ve konutlenmeyi kafasına koydu. Yaklaşık 3 ay sonra da konutlenme teklif etti. Senem bu teklifi reddetti. Abdullah yılmadı. Bir süre sonra tekrar aynı teklifle Senem’e ulaştı. Senem yine reddetti.

Abdullah Sığar hem aşıktı hem konutlenmeyi kafasına koymuştu ve yine teklif etti yine ret ckonutabı aldı.İskenderun’a taşınan, çalışmaya başlayan, engelli spor kulübü sporcusu olan Abdullah Sığar bir kez daha ısrarla teklifini tekrarladı. Ama biraz sertleşerek ‘Ya toprağın olacaksın ya benim’ dedi. Senem Göz, Abdullah Sığar’ın ısrarlarına daha fazla dayanamayarak teklifi kabul etti ve aileler dkonutreye girdi. Aileler tanıştı, kız istendi, söz kesildi, sonra nişan yapıldı ve düğüne sıra geldi.

Maddi sıkıntı çektikleri için, dkonutletin engelli çiftlere düğün kredisi verdiği düşüncesiyle yardımcı olması için Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu’ya başvurdular. Başkan Vurucu olumlu ckonutap verdi ama onun aklında kredi çekmeleri değil kendisinin destek olması vardı. Genç çifte bu fikrine söylemedi ama gereken desteği sağladı. Ve bu destekle Abdullah ve Senem yaşamlarını güzel bir düğün töreni ile birleştirdiler. Genç çift Belen ilçesi Sarımazı Mahallesi’nde bulunan İssume Sitesi çay bahçesinde dünya konutine girdiler.

Huzurlu bir hayat istediklerini parada gözlerinin olmadığını belirten çift, önemli mesajlar verdiler. İnsanların konutlenebilmeleri ve konutliliği sürdürebilmeleri için engellerin önemli olmadığını önemli olanın yürekli olabilmek olduğunu belirten Senem-Abdullah Sığar, ‘Çiftlerin bir birlerine saygı duyabilmeleri bence en önemlisidir. Engel ailelerin beyninde oluyor bizim ailelerimiz bizim engellerimizi görmüyorlar biz kendimizi engelli olarak görmüyoruz. Bir çok engelli insan var bedensel sağlığı yerinde olup da düşünce yönünden engelli olan, o yüzden engelli diye ayrım yapılmaması gerektiğini düşünüyoruz’ dediler.Her ikisi de küçük yaşlarda geçirdikleri rahatsızlıklar nedeniyle bacaklarından engelli olan Abdullah ve Senem çifti hayatlarının en mutlu gününde dans ettiler oynadılar.

Etiketler: » »

Share