logo


09 Nisan 2015

Facebook, Messenger Web’i çıkardı

mark zukernbergFacebook, Messenger’ı bambaşka bir boyuta taşıyan sürpriz yeniliğini duyurdu!

Facebook, bir süredir anlık mesajlaşma servisi Messenger’ı ayrı bir platforma dönüştürmeye niyetli olduğunun sinyallerini veriyordu. Firma ilk olarak Facebook Messenger’ı Facebook içerisinden ayırarak mobil uygulamalar şeklinde yayınlamıştı. Facebook’a mobil cihazları üzerinden erişen kullanıcılar Facebook üzerindeki mesajlarına Facebook Messenger uygulamasını yüklemeden erişemiyorlardı. Bu nedenle Facebook Messenger uygulamaları Android, iOS ve Windows Phone üzerinde yayınlandı ve kısa süre içerisinde en çok indirilen uygulamalar arasına girdi.

chip.com.tr’de yer alan habere göre www.messenger.com şu an sadece İngilizce Facebook kullanıcılarına açık, ancak diğer dillere çok geçmeden,önümüzdeki haftalarda sunulacak. Öncesinde sadece Facebook içerisinden erişilebilen Messenger’ın yeni masaüstü sürümü, iOS’taki tasarımını andırıyor.

Facebook Messenger’ın kendi başına kullanılabilir hale gelmesi, Facebook’tan ayrıldığı anlamını taşımıyor. Facebook’tan bir yetkilinin yaptığı açıklamaya göre sosyal ağın bu tür bir planı da yok. Sadece dileyen kullanıcılar, messenger.com adresine giderek mesajlarına direkt olarak ulaşabiliyorlar.

Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp da geçtiğimiz aylarda web sürümünü hizmete açmıştı. Bu yenlikle birlikte iki hizmet, web üzerinden sohbette bir bakıma aynı seviyeye gelmiş oldular.
messenger.com üzerinden sohbet işlevlerine ulaşamıyorsanız, birkaç gün veya hafta beklemeniz gerekebilir.

Etiketler: » » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

6+7 = ?