logo


Facebook Gizlilik Kontrolünü Açtı!

facebookFacebook geçtiğimiz Mayıs ayından beri gizliden gizliye yürüttüğü “Gizlilik Kontrolü” özelliğini artık tüm kullanıcılarına açtı.

Özellikle son zamanlarda hem sosyal medyada hem de uygulama dünyasında kontrol sorunu yaşayan ve durumun kendi kontrolünden çıktığını düşünen binlerce kişi o uygulamaları ve/veya sosyal medya platformalarını kullanmaktan vazgeçti. Durum böyle olunca facebook elini hızlı tuttu ve kişinin iletileri de dahil olmak üzere tüm paylaşımlarını kimlerin görebileceğini yönettiği paneli yani “Gizlilik Kontrolü” panelini tüm kullanıcılara açtı.

“Gizlilik Kontrolü” nedir ve neye yarar?

Gizlilik Kontrolü temel olarak sizin yapmış olduğunuz paylaşımları kimlerin görebileceğini kontrol ettiğinizi, bu izinleri yönetebildiğiniz ve bu güne kadar kullandığınız uygulamaların yani başka bir deyişle üçüncü parti uygulamalara verdiğiniz izinlerin kontrolünü sağlayabileceğiniz bir özellik.

“Gizlilik Kontrolü” Nasıl Yapılır?

1) Gizlilik Kontrol Paneline Giriş.
Gizlilik-kontrolu1

2) Gönderi Ayarları
Gizlilik-kontrolu2

3)Uygulama Ayarları Ve Uygulama Yönetimi
Gizlilik-kontrolu3

4)Profil Gizlilik Ayarı Kontrolü
Gizlilik-kontrolu4

Sadece bu 4 adımı kullanarak tüm iletilerinizin ve 3 şahız uygulamaların kontrolünü elinizde tutmanız artık mümkün. Peki siz Facebook‘un kullanıma açtığı gizlilik ayarı kontrolü özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Etiketler: » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

8+5 = ?