logo


17 Temmuz 2013

F.Bahçe’de sular durulmuyor! Muhalefetten yönetime dev dava…

mehmetaliaydinlar_basin06UEFA’nın verdiği ceza sonrası Fenerbahçe’de muhalefet düğmeye bastı. Yönetimden 135 milyon euro tazminat alınması için dava açılacağı belirtildi.

Fenerbahçe’nin UEFA Tahkim Kurulu’ndan aldığı ceza, muhalefette de önemli bir hareketliliği beraberinde getirdi.
Sarı-Lacivertli kulübün 2011-12 sezonunda Şampiyonlar Ligi’ne katılamamasına, önümüzdeki 2 yıl içinde de dev organizasyonda yer alamayacak olmasına dikkat çeken muhalefet, yönetimden bu büyük kaybı istemeye hazırlanıyor. CAS süreci sonrasında aralarında Mehmet Ali Aydınlar’ın da bulunduğu bir grup kongre üyesinin; başkan Aziz Yıldırım’ın yanı sıra 3 Temmuz sürecinde yönetimde bulunan Ali Yıldırım, Ali Koç, Nihat Özdemir, Cihan Kamer, Abdullah Kiğılı, Nihat Özbağı hakkında dava açacakları öğrenildi.

45 MİLYON BAZ ALINACAK

Üyelerin, Fenerbahçe Spor Kulübü’nü maddi zarara uğrattıkları gerekçesiyle daha önce Aziz Yıldırım tarafından belirlenen 45 Milyon Euro’luk CAS davasını örnek gösterip Fenerbahçe’nin Avrupa’ya 3 yıl gidemeyecek olmasından dolayı bu isimlerden 135 milyon Euro’luk tazminat isteyeceği belirtildi.
Mahkemede davanın kazanılması halinde bu paranın kulüpten değil, dava açılan kişilerin öz varlıklarından tahsilatı istenecek.


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

1+3 = ?