logo


Evcil Hayvan Taşımacılığı Nasıl Yapılıyor?

Birçok açıdan seçeneklerin sınırlı olduğu evcil hayvan taşımacılığı son zamanlarda biraz daha rağbet görmektedir. Evcil hayvanınızı, komşularınıza emanet etmek yerine yanınızda bulundurmanız mümkün. Hem gözünüzün arkada kalmayacağı hem de dilediğiniz gibi sağlık ve rahatlıkla yolculuk yapılması mümkün. Evcil hayvanlarınız hem karada hem havada hem de denizde siz nereye giderseniz yanınızda ya da ayrıca yolculuk yapabilir.

Karada Evcil Hayvan Taşımacılığı

Evlerinizden veterinerlere ya da bambaşka şehirlere evcil dostlarınızı nakletmek isterseniz bunun yolu oldukça basit. Tercih edeceğiniz bir servis ya da taksi, tüm ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak nakli gerçekleştirecektir. Evcil hayvan yolculukları için pet taksiler oldukça mantıklıdır, yolculuk sırasında sizin hayvanınıza öncelik tanıyarak refakatçi eşliğinde onunla yol boyu ilgilenilir. Acıkma, yürüme veya su gibi ihtiyaçlarına binaen yolculuk sırasında küçük molalar verilir. Bir an önce yetiştirilmek üzere asla zorlama yapılmaz.

Havada Evcil Hayvan Taşımacılığı

Evcil hayvan taşımacılığı yolculuklarının en sık yapıldığı bir diğer yolculuk türü ise hava yolculuğudur. Kara yolculuğuna nazaran biraz daha dikkat ve hassasiyet gerektiren bu yolculuk, evcil hayvanlarınızın bazı şartlara uyması ile onaylanır. Öncelikle hangi hava yolunu tercih edeceksiniz önce evcil hayvan bilgilendirmelerini okumalısınız. Kilo, cins, sağlık ve aşı kartı bilgilendirmeleriniz hava yolları şirketleri için önemli olabilir. Hava yolu şirketi, evcil hayvanlar için özel bir kargo departmanı ayarlar. Buraya kriterlere uygun olan her hayvan alınır. Onlara eşlik etmek için refakatçiler bulunur ve her ihtiyaçları karşılanır. Tercih ettiğiniz firmaya bağlı olarak ücretler değişkenlik gösterebilir.

kaynak : pet Nakil

Etiketler: »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

4+4 = ?