logo


Esrarengiz evde olaylar bitmiyor!

haberesrarengizev620Bitlis’in Tatvan ilçesinde yaşayan Bakır ailesinin evinde geçen yıl ramazan ayında başlayan esrarengiz olaylar, 7 aydır bitmek bilmiyor.

İlçenin Dumlupınar Mahallesi’nde yaşayan 5 nüfuslu Bakır ailesine ait evde, geçen yıl ramazan ayının 13. günü esrarengiz olaylar yaşandı.

Habertürk’te yer alan habere göre, eşyaların bilinmeyen bir nedenle kendiliğinden yandığı ya da kırıldığı evde meydana gelen olaylara bir anlam veremeyen Bakır ailesi, özellikle çocuklarının psikolojisini olumsuz etkileyen olaylar zincirinin çözüme kavuşması için yardım bekliyor. Kapıcılıktan aldığı asgari ücretle eşi ve 3 çocuğunun geçimini sağlayan ev sahibi Mehmet Ali Bakır, yaptığı açıklamada, ilk olarak geçen yıl başlayan olayların evlerinden çamur akması ve döküntülerin oluşmasıyla ortaya çıktığını belirtti. Daha sonra evdeki eşyaların kendiliğinden yanmaya ve kırılmaya başladığını anlatan Bakır, “38 yıldır oturduğum evde geçen yıl ramazan ayının 13. günü başlayan olaylara kimse bir anlam veremiyor. 7 aydan bu yana evde 5 kez yangın çıktı ve büyük mağduriyet yaşadık” dedi.

Bakır, olayların son bulması için yardım beklediklerini bildirerek, şöyle konuştu:

“Evdeki eşyalar bilinmeyen nedenlerle kendiliğinden yanıyor ve kırılıyor. Bugüne kadar birçok kez çocuğumun ve eşimin üzerindeki elbiseleri aniden yandı. Ancak vücutlarında herhangi bir yanık oluşmadı. Evin duvarlarında bulunan ayetlerin çerçeveleri tamamen yandı fakat ayetler herhangi bir zarar görmedi. 7 aydır evde korkuyla yaşıyoruz. Sabahlara kadar yatamıyorum ve bu halde işe gidiyorum.”

Evde 5 kez yangın çıktı
Bakır, evlerinde belirlenemeyen nedenlerle 7 ayda 5 kez yangın çıktığına ve eşyalarının kullanılamaz hale geldiğine işaret ederek, hayırsever vatandaşların yardımıyla temin ettiği eşyaların da sonraki yangınlarda kullanılamaz hale geldiğini kaydetti.

Özellikle kış mevsiminde ailece büyük mağduriyet yaşadıklarını anlatan Bakır, “Ne yapacağımızı şaşırdık. Evimde bulunan eşyaların tümü yapılan yardımlardır. Bunlar da zarar gördü. Neler çektiğimi bir ben bir de Allah biliyor. Bu kış gününde kimse bizi sormuyor” diye konuştu.

“Eve kamera takılsın”

Bakır, yaşadığı mağduriyeti ilçedeki yetkililere söylediğinde, kimsenin böyle bir duruma inanmadığına değinerek, evine kamera takılması için emniyet müdürlüğüne müracaatta bulunduğunu ancak bugüne kadar olumlu bir sonuç alamadığını dile getirdi.

“Eğer yetkililer inanmıyorsa eve kamera takılsın. Eşyaların kendiliğinden nasıl yandığını görürler” diyen . Bakır, yangına müdahale etmek için gelen itfaiye ekiplerinin de ‘evi kendiniz yakıyorsunuz’ diyerek mağduriyetlerini görmezden geldiğini öne sürdü.

Etiketler:

Share