logo

04 Kasım 2015

Esra Erol erkekleri evlendiriyor

esra-erol-kapak

Evlilik programlarının sayısı artıyor. Kısmetini, eşini, hayat arkadaşını arayanlar bu programlara katılarak belli kriterlerde olan adaylarla görüşüp şansını deniyor. Kimi zaman güzel sonuçlanan bu görüşmeler kimi zaman da felaketle sonuçlanabiliyor.

Bu programlardan biri de “Esra Erol’da Evlen Benimle”… Türkiye’deki evlilik anlayışı, kadınların erkeklerde aradığı özellikler, erkeklerin kadınlardan istedikleri şeyler gibi konularda bir profil sunan bu program, Çözüm Araştırma Şirketi tarafından incelendi.

ERKEKLER EVLENMEYİ DAHA ÇOK İSTİYOR

Genel kanı olarak ‘kadınlar evlenmeyi erkeklerden daha çok ister’ algısını kıran bu analizden ilginç sonuçlar çıktı. Programa şimdiye kadar katılan 6 bin 786 kişiden 3 bin 810 tanesinin erkek olduğu ortaya konuldu.

Katılımcıların yaş analizi yapıldığında ise ortaya çıkan sonuç şöyle: %57,8’i 25-44 yaş grubunu oluştururken, eş seçiminde dikkat edilen kriterlerin başında yaş uygunluğu ve karakterinin düzgün olması geliyor.

Çözüm Araştırma Şirketi’nin yaptığı araştırmadaki diğer sonuçlar:

**Boşanma sebeplerindeki en yüksek oran; şiddet, şiddetli geçimsizlik ve anlaşmazlık.

**Katılanların çoğunluğu, sosyal ve kötü alışkanlıkları olmayan ve maddi gücü yerinde olan kişileri kendilerine uygun görüyor

**Katılanların %54’ü eşinden ayrılmış, %41’i ise hiç evlenmemiş

**Son veri ise burçlarla ilgili: “Esra Erol’da Evlen Benimle” programına katılanlar çoğunlukla Yengeç ve Oğlak burcu… Katılımcılardaki en az oran ise Yay ve Kova burcuna ait

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?