logo


Eskişehir’de 5 bin kişi teröre karşı yürüdü

eskisehir-de-5-bin-kisi-terore-karsi-yurudu

Eskişehir’de yaklaşık 5 bin kişi, PKK terörüne tepki için ellerinde Türk bayrakları ile yürüdü.

Sosyal paylaşım sitelerinde yapılan çağrı üzerine çok sayıda kişi Odunpazarı Meydanı’nda toplandı. Ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyüşe geçen gruptakiler sık sık ’Kahrolsun PKK’, ’Şehitler Ölmez Vatan bölünmez’, ’Ne mutlu Türküm diyene’, ’Eskişehir uyuma şehidine sahip çık’, ’Her Türk asker doğar’, ’Polise uzanan eller kırılsın’ ve ’Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ şeklinde slogan attı. İki Eylül, Hamam Yolu ve Kıbrıs Şehitleri caddelerinden yürüyen kalabalığın sayısı katılmalarla 5 bine yaklaştı.

Hava Şehitliği önünde kadar yürüyen kalabalık burada şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu, ardından topluca İstiklal Marşı okudu. Kalabalık adına konuşma yapan Kubilay Mercan şöyle dedi:

“Şehit, Allah rızası için din, vatan, millet uğruna canını veren Müslüman kişiye denir. Şehitlik İslam dininde peygamberlikten sonra gelen en yüce mertebedir. Bizim milletimizde bu mertebeye ulaşmak, vatanı ve milleti canını vermek şereflerin en büyüğüdür. Ateşin fitilini yaktığımız ana şuan tanıklık ediyoruz. Şanlı Eskişehir’imizin vatan evlatlarına, şehitlerine nasıl sahip çıktığını burada tüm dünyaya açıkça gösteriyor. Bizim yegane dileğimiz odur ki bu fitil doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine bin yıldır bozulmamış kardeşliğimizle alev alsın. Bu topraklar Fatihler, kanuniler ve son asrın en büyük lideri Mustafa Kemaller yetiştirmiştir. Kimsenin şüphesi olmasın ki bu şanlı kan asil damarlarımızda aktığı sürece bu sonsuza kadar böyle devam edecektir.”

Etiketler: » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

7+7 = ?