logo

‘Eski sevgilimle aldattım, ama durumum farklı’

aldatma

Aldatıp suçlu hissetmek, aldatmayı görmez kılar mı? İşte sosyal medyada tartışılan o olay…
6 aylık bir ilişkim vardı ama sanki doğduğum günden beri yanımdaymış gibi hissediyordum.

Onu çok ama çok seviyordum onun sevgisiyle dünyaya çok farklı bakıyordum. O kadar iyi, o kadar sevgi dolu biriydi ki… Beni çok seviyordu. Kılıma bile zarar gelmesine izin vermiyordu.

Ben büyük bir aptallık yaptım. Eski sevgilimle aldattım. Ama benim durumum farklı. Kendimi bile çözemiyorum bazen.

Eski sevgilim dediğim kişiyle iki yıl çıkmıştık. Ama bu iki yıl azap gibiydi. Bana değer vermezdi, beni umursamazdı; acı çekmemden mutluluk duyardı resmen.
Her şekilde haklı çıkmayı başarırdı. Böyle bir insanla yan yana olmayı kendime yakıştıramama rağmen ayrılamazdım.

O beni hor gördükçe ben üstüne giderdim, kendime saygım kalmamıştı. Sonunda ayrılmayı başarmıştım. Uzun süren aradan sonra tekrar çıkmıştık. O zaman bana yaşattıkları için pişman olduğunu söyleyip iyi davranıyordu.

Ama yine de yapmacık geliyordu, sadece vicdanını rahtlatıyor gibiydi.
O bana iyi davrandıkça aslında onu hiç sevmediğimi fark ettim ve ayrıldım…
Ama bana yaşattığı o acıları bir anda unutup ondan ayrıldığım için üzülmüştüm. çünkü gerçekten iyi davranıyordu.

Aradan yıllar geçti ve ben şimdiki sevgilimle çok mutluydum. Gerçek şu ki bulmuştum ama nedense o eski sevgilimi aradım.
Buluştuk 3 kez. ‘Sevgilim yok’ dedim.

O bana yaklaşmaya çalıştı ama sevgili olmadık. Neden buluştuğumu bilmiyorum. Sanırım onu bıraktığım için üzüntü yaşıyordum. Ona karşı zaafımı kaybettim mi onu görmek istiyordum…

Çünkü onu her gördüğümde eskiden kötü olurdum dayanamazdı. Sevgilim bana onu unutturmuştu ama buluşmak istedim…

Buluşarak sevgilimi aldatmış olduğumun farkına bile varamıyordum; çünkü onu çok seviyordum. Hatta eski sevgilimin yüzünü gördükçe midem bulanıyordu, en ufak sevgi yoktu…

3 kez buluştuk. En son sevgilim beni konsere götürdü. Ablası bileti ayarlamıştı. Biletleri almaya ablasının iş yerine gittik. tıpkı filmlerdeki gibi ‘tak!’ eski sevgilim karşıma çıktı!
Meğer ablasının en yakın arkadaşıymış aynı yerde çalışıyorlarmış.

Çok zor zamanlar yaşadık. Ben sevgilimi, sevgilim de beni çok seviyordu ama atlatamıyordu bu durumu. Bir de eski sevgilim bana bir sürü iftira atıp ablasını ve sevgilimi inandırmıştı.

Ablasına kendini çok iyi tanıtmıştı. Çok iyi laf yapardı ağzı. Beni kötülemiş. ama ablası o kadar iyi insan ki benden dinledi ve beni affetti sevgilim de… Ama hep içinde bir kuşku vardı sevgilimin.

Ablası da ne kadar affetse de eski sevgilim onu işliyordu çünkü en yakın arkadaşıydı nerdeyse. Sevgilimi de doldurmuştu… İkimiz de çok acı çekiyorduk unutamıyordu atlamıyordu ve sonunda benden ayrıldı.

biliyorum o bensiz olur ben de onsuz. Çok aşırı seviyoruz birbirimizi ama bu olayı bir türlü unutamıyoruz… Hep can çekişiyor. Onun hayatından çıkarak onu bu belirsizlikten kurtarmanın doğru olduğuna karar verdim. Ama o da ben de çok acı çekiyoruz biliyorum.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?