logo


Esed güçlerinin operasyonlarında 37 kişi öldü

Suriye İnsan Hakları Örgütü’nden yapılan açıklamada, Esed güçlerinin yönetim karşıtlarının denetiminde olan bölgelere hava destekli olarak düzenlediği operasyonlarda Dera’da 10, başkent Şam’ın banliyölerinde 8, Humus ve Halep’te 6’şar, Hama ve Kuneytra’da 3’er ile Deyru’z Zor’da bir olmak üzere 37 kişinin öldüğü bildirildi.

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi’nden yapılan açıklamada ise silahlı muhaliflerin Halep’teki Cemiyeti Zehra bölgesinde rejime ait bir binayı havaya uçurması sonucu çok sayıda Hizbullah milisi ile askerin öldüğü ileri sürüldü.

Kentin İzza bölgesinde rejime bağlı askeri güçler ile silahlı gruplar arasında yoğun çatışmaların yaşandığı aktarılan açıklamada, İslami Cephe’ye bağlı birliklerin Halep kentine bağlı Mari kasabasında bomba yüklü bir aracı imha ettiği bildirildi.

Öte yandan, Suriye resmi haber ajansı SANA, güvenlik güçlerinin Halep, Dera, Hama ve Şam kırsalında düzenlediği operasyonlarda aralarından yabancı uyrukluların da bulunduğu çok sayıda silahlı kişiyi etkisiz hale getirdiğini duyurdu.

Etiketler: » » » » »

Share