logo


Esad: Ateşkese hazırız

Esad

İspanyol El Pais gazetesine konuşan Suriye Devlet Başkanı Esad devam eden savaşla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Esad, Suriye’deki savaşla ilgili yaptığı açıklamada, kendilerinin ateşkese hazır olduklarını söylerek, “İş ateşi kesmekle bitmiyor. Özellikle Türkiye’nin, teröristlere insan ve silah ya da her türlü lojistik destek vermesini yasaklamak lazım” dedi.

“ATEŞİ KESMEKLE İŞ BİTMİYOR”

“Askeri operasyonları durdurmaya hazır olduğumuzu söylemiştik ancak bu mesele daha önemli faktörlerle ilişkili… Örneğin teröristlerin bu durumu kullanarak mevcut pozisyonlarını ilerletmesinin engellenmesi gibi… Ateşi kesmekle iş bitmiyor. Diğer ülkelerin de, özellikle Türkiye’nin, teröristlere insan ve silah ya da her türlü lojistik destek vermesini yasaklamak lazım.”

Başarısını Rusya ve İran’ın desteğine borçlu olduğunu söyleyen Esad, “Şüphesiz Rus ve İran’ın yardımı bizim başarımızda esas unsur oldu” şeklinde konuştu.

“BEN SURİYEYİ KURTARAN ADAM OLACAĞIM”

Esad, “10 sene içinde kendinizi nasıl görüyorsunuz?” sorusuna şu cevabı verdi: “Önemli olan ülkemi nasıl gördüğüm. Çünkü ben ülkemin bir parçasıyım. 10 sene sonra Suriye’yi kurtarmış olmak istiyorum. Bu demek değildir ki başkan olarak devam edeyim. Bu sürede benim vizyonumdan bahsediyorum. Suriye iyi olacaktır ve ben bu ülkeyi kurtaran adam olacağım. Şu anda bu benim işim ve görevim.”

10 sene sonra iktidarda olup olmayacağını değerlendiren Esad, “Benim amacım bu değil. İktidarda olmak beni ilgilendirmiyor. Benim için eğer Suriye halkı isterse olurum, istemezse olmam. Eğer ülkeme yardım edemiyorsam hemen bırakmam gerekir” ifadelerini kullandı.

Etiketler: » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

7+5 = ?