logo


Ertuğrul Günay’dan ağır tweet!

22719843-1-640x360”Yolsuzlukların gündemden düşmesi için ortaya atılan her saçmalığın ardına düşerseniz, yapacak bir şey yok: Nasılsanız,öyle yönetilirsiniz!”

AK Parti’nin kesin ihraç istemiyle Disiplin Kurulu’na sevk etme kararı almasının ardından partisinden istifa eden eski Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, Twitter’dan sert bir açıklama yaptı.
Günay, ”Yolsuzlukların gündemden düşmesi için ortaya atılan her saçmalığın ardına düşerseniz, yapacak bir şey yok: Nasılsanız,öyle yönetilirsiniz!” diye yazdı.

haber - Ertuğrul günay twitter

 

 

 

 

İŞTE GÜNAY’IN 17 ARALIK OPERASYONU’NDAKİ TWEETLERİ

Üç gündür vahim olaylar karşısında aklın avdetini sabırla bekledik. Susmak, suça katılmaktan değil, edeptendir. Şimdi, özetle söylüyorum:
AK Parti’ye oy vermiş milyonlar ‘adalet’le kalkınan bir Türkiye umud’ettiler. Bu temiz umudu istismar eden varsa cezasını çekmesi şarttır.
Bir hukuk devletinde herkes yaptığının sonucuna katlanmalıdır. Üç-beş kişi için koca bir parti zan altında kalırsa haksızlıktır,yazıktır.

Yaşananlar, vahim ve acıdır. Olaylara,kararlı tavır almak gerekiyor. Öncelikli tavır emniyet ve adalet mensuplarını değiştirmek değildir.

Önce,adı iddialara karışanlar soruşturmanın sağlığı için istifa etmeliydi. Bunu yapmadan,yolsuzluğa ortaya çıkaranları suçlamak yanlıştır.

Hakkında takip yapılan kişinin, operasyon sürerken emniyette tayin yapması, soruşturmaya müdahaledir; affedilmez hukuk ihlali ve suçtur.

Adli takibin yürütmeye bilgi vermemesi yasa ve usul gereğidir. Bundan şikayetçi olanlar, hukukçu değil mahalle bekçisi bile olamaz!

Bize düşen,adaletin tecellisini sabırla beklemektir. Ancak,emniyete/yargıya müdahale adalete güveni gölgelerse sonucu daha vahim olur.

Siyasi taraflılıkla-bilip bilmeden- yolsuzluğu koruyor görünmenin siyasi bedeli ağır olacağı gibi, halka ve Hakk’a karşı da vebali ağırdır.

 

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

8+6 = ?