logo


18 Ocak 2015

“Ertesi gün hapı günahtır”

Ertesi gün hapı günahtırKatolik Kilisesi’nden ertesi gün hapı için şaşırtan açıklama: “Ertesi gün hapı günahtır!”

Polonya’da gündem ertesi gün hapı! Polonya Piskoposlar Konferansı’nın ertesi gün  hapının  kullanımının embriyonun ölümüne sebep olduğu için “büyük bir günah” olduğunu ve bunun da hukuken cezai işlem uygulanması gerektiğini belirtti.

Polonya Kilisesi, Sağlık Bakanlığı’nın Avrupa Birliği’ne karşı sorumlulukları nedeniyle böyle bir düzenlemeye gittiği yönündeki gerekçesini de eleştirdi. Açıklamada hapın “büyük bir kültürel dönüşüme kapı araladığı” belirtildi. “Cinsel özgürlük ve cinsel ilişkilerin başlamasında sorumluluk eksikliğinin propaganda edildiği” kaydedilirken “insani cinselliğin sıradan hale getirildiği” vurgulandı. Polonya Sağlık Bakanlığı çarşamba günü Avrupa Birliği tarafından izin verilen “EllaOne” hapının kısa sürede Polonya’da reçetesiz satılabileceğini açıklamıştı. Açıklamada hükümetin Avrupa Birliği Komisyonu’nun kararına uyum göstermek zorunda olduğu ifade edilmişti. Almanya’da olduğu gibi Polonya’da da ertesi gün hapı şimdiye kadar reçeteye tabi olarak satın alınabiliyor. Almanya’nın da bu konuda bir düzenlemeye gitmesi bekleniyor.

PEKİ AMA ERTESİ GÜN HAPI NEDİR?

Cinsel ilişkiden sonra kullanılan ertesi gün hapı, gebeliği önlüyor.

Etiketler: » » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

6+4 = ?
#

“Ertesi gün hapı günahtır”” için 1 yorum

  1. Tolgahan ÜZÜN : diyor ki:

    Ona bakılırsa günlük hayatta birçok günahı işliyoruz ve bununla övünüyoruz. Sokaklarda anası babası olmayan çocukların doluşması mı iyi bir durum olacak peki? Bu biraz özgürlüğe karışmak oluyor.

    0