logo


22 Ekim 2013

Ergün’den taraftara eleştiri

sukru-ergun-avrupa-takiminin-kupasi-olmali_775952_340_226Galatasaray Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, Galatasaraylılar’ın Fatih Terim lehine yaptığı tezahüratların kulübe zarar verdiğini söyledi.

Galatasaray Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, Karabükspor maçında ve Beşiktaş ile oynanan basketbol maçında sarı-kırmızı taraftarların yaptığı “İmparator Fatih Terim” tezahüratlarının takıma zarar verdiğini söyledi.
Taraftarı Galatasaray’ın çıkarına iş yapmamakla itham eden Ergün, “Son zamanda yapılan Fatih Terim tezahüratları olmsuz zetki yapıyor. Galatasaray’ın çıkarı değil bunlar. Galatasaray’ın çıkarı olmayan bir şeyi taraftarlar neden yapar anlamıyorum” diye konuştu.
“Ben neden ceza aldım bilmiyorum. Anayasa’da fikir özgürlüğü var. Ben bu hakkımı kullanarak fikrimi açıkladım neden ceza aldım bilmiyorum, 1 aydır maçlara gidemiyorum” diyen Ergün, sözlerine şöyle devam etti:

“SEVGİYE GÖRE KARAR VERMİYORUZ”

“Galatasaray’da demek ki Fatih Terim’i sevenler kadar sevmeyenler de varmış. Biz sevgiye göre karar vermiyoruz. Herkeste olduğu gibi Sneijder’in de iniş ve çıkışları olabilir.”

BEŞİKTAŞ MAÇI…

“Ben zannedersem ligin sonunu bekliyorlar karar vermek için. Maçın tekrarına ihtimal dahi vermek istemiyorum. Seçenekleri değerlendirerek en doğru kararı vermelerini bekliyoruz. Ama 3-0’lık skorun tescil edilmesini bekliyoruz.”

“TARAFTARLIĞIN DA BİR ÖLÇÜSÜ OLMALI”

İnsanların taraftarların duygularını isteklerini dile getirmeleri tabii en doğal hakları ancak bunun da bir ölçüsü olması gerekir. Eğer bu tepkiler takıma ve hepimizin gönül verdiği takıma zarar vermeye ve huzur kaçırmaya başlıyorsa o zaman taraftarın da oturup bir düşünmesi lazım. Acaba kimin çıkarına bu şeyler onu bir düşünsünler. Neye alet olduklarını değerlendirirlerse umarım böyle davranmaktan vazgeçerler ve daha yapıcı tezahüratlarda bulunurlar.

“FATİH HOCA BU İŞLERE KARIŞMASIN”

Bence Fatih Hoca artık bu işlere karışmasın. Zaten hiç karışmadı. Fatih Hoca genelde bir milli takım hocası. Artık dolayısıyla onun Milli Takım hocası kimliğiyle böyle bir şey söylemesinin doğru olmayacağını o benden daha iyi takdir eder.

BEŞİKTAŞ TARAFTARI 6 MİLYON MU?

Bana sorarsanız 6 milyondan fazla Beşiktaşlı olduğunu sanıyorum ve inanıyorum. Başkan öyle söylediyse başkanın eline verilen metinde öyle yazıyordur. Yani başkanın bu konuda bir fikir sarf edeceğini, kendi bilgisi dahilinde bir şey söylediğini sanmıyorum. Başkanın konuşması esnasında kendisine verilen rakamları telaffuz etmiştir. Eline yanlış verdilerse de yanlış söylemiştir. Ama önemli olan şu. Herkes bir rakamdan bahsediyor.

TARAFTAR SAYISI ARAŞTIRILSIN

Gerçek taraftar rakamlarının bilinmesi ticari açıdan da çok önemli. Diyorum ki büyük takımlar biraraya gelse anlaşsa ve güvenilir bir şirketle anlaşılsa tarafsız bir şirketle ve araştırma şirketleri var Türkiye’de dünya çapında bu işi yapan. Bir tarafsız şirketle bir anlaşma yapılsa ve bütün kulüpler tarafından ve onlar ülke çapında bir araştırma yaparak taraftar sayılarını belirleseler ve bu tartışma da ortadan kalksa çok da güzel olmaz mı? Bu taraftar rakamlarının bilinmesi ticari anlamda da çok önemli. Biliyorsunuz Galatasaray Store, Fenerbahçe Store açısından da hangi kitleye ne kadarlık kaç milyonluk bir kitleye hitap ettiğini takımların bilmeleri ticari açından da çok önemli.

BEŞİKTAŞ TARAFTARI ALINGANLIK GÖSTERMESİN

BU konuyu başkanla da konuştum. Başkana sordum o da aynen şunu söyledi. Benim elime öyle bir rakam verdiler ben de onu söyledim dedi. Eline verilen rakamı söylemiş adam niye pişman olsun ki yani. Birisi kalksa Türkiye’de Galatasaray’ın 2 milyon taraftarı var dese ben buna güler geçerim. Bana sorarsanız ben de 6 milyondan fazla Beşiktaş taraftarı var derim. Bundan da problem yapmam, olay çıkarmam yani.


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

3+4 = ?