logo

04 Eylül 2016

Erdoğan’ın konuşması ile Diriliş Ertuğrul’daki sahne aynı

bd7cc72961602fef374187bce7a486a3 (1)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ‘Diriliş Ertuğrul’ dizisindeki bir sahnedeki konuşmaların benzerliği ile dikkat çekiyor. Bu iki konuşmanın harmanlandığı video izlenme rekorları kırıyor.

TRT 1 ekranlarının fenomen dizisi ‘Diriliş Ertuğrul’daki sahne ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu konuşma arasındaki benzerlik dikkatlerden kaçmadı.

“ARTIK BU İŞİ ÇÖZMEMİZ LAZIM”


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye’den ülkemize yönelik saldırılar sonrası başlatılan Fırat Kalkanı harekatıyla ilgili şu ifadeleri kullanmıştı: “Dedik ki bu işin burada noktalanması lazım. Bu sabah saat 04.00 itibariyle süreç başladı. Artık bu işi çözmemiz lazım. Birileri meydan okuyorlar. Suriye, Türkiye için şöyle olacak böyle olacak. Onlara buradan sesleniyorum: Siz ne olacağınızın hesabını yapın.”

“BU ZEHİRLİ SU TEMİZLENMELİ”


TRT’nin reyting rekortmeni dizisinde ise Ertuğrul toy sahnesinde, “Halep’ten zehirli su içmenin bir bedeli var. Eğer bu zehirli suyu temizlemezsek Alem-i İslam büyük bir felakete sürüklenecektir. Mutlaka ama mutlaka Halep’i temizlemeliyiz. Eğer gök kubbeyi mazlumların çığlığı dolduracaksa, kutsal bildiğimiz töremiz, dinimiz, dilimiz zalimler tarafından çiğnenecekse bir kışlamız olsa ne yazar olmasa ne… Bizim bu topraklara gelişimiz boşuna değildir. Ya bu toprakları zalime çiğnetmeden yaşarız, ya da zalimin karşısında dik durmayıp korkak gibi bu tarih sahnesinden siliniriz” ifadelerine yer veriyor.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?