logo


Erdoğan’dan tehdit üstüne tehdit

erdogan-yerelsecim-640x360AKP Seçim Beyannamesi Ankara’da açıklanıyor. Erdoğan konuşmasında yolsuzluk ile ilgili ses kayıtlarını yayınlayanlara tehdit üstüne tehdit yağdırdı.

Ankara Arena Spor Salonu’nda Başbakan Erdoğan’ın ‘AKP Seçim Beyannamesi’ ile belediye başkan adaylarının açıklayacağı toplantı öncesi salon çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Salona gelen partililer polis ekipleri tarafından didik didik arandı. Partililerin yanında getirdikleri çakmak, kalem, parfüm, plastik su şişeleri gibi malzemeler polis tarafından alınarak kutulara konuldu. Kutuya konulanlar arasında bir Türk Bayrağı’nın da olması dikkat çekti. Polis tarafından yapılan detaylı aramanın ardından partililer salona giriş yaptı.

ERDOĞAN SALONA GİRDİ
Başbakan Erdoğan salona karanfiller dağıtarak girdi. Buluşma Mustafa Şentop’un konuşmasıyla başladı. Şentop yerel seçimde Türkiye’nin önündeki çeyrek asrın belirleneceğini öne sürdü. Şentop çok tartışılacak açıklamalarda bulundu. AKP’nin geleceğinin Türkiye’nin geleceği olduğunu iddia eden Şentop, “AKP düşmanları Türkiye düşmanlarıdır” dedi.
AKP’nin Seçim Beyannamesi’ni açıklamak için kürsüye gelen Başbakan Erdoğan tehdit üstüne tehdit savurdu: Erdoğan özetle şöyle dedi:

Türkiye Cumhuriyet’i Ziraat Bankası faizsiz kredi veriyor. Boşnaklara nasıl kredi verirseniz diye 1. sayfadan haber yapılıyor.Mavi Maramra’da Somali’de yapılan aynı tutum. Yeminli Türkiye düşmanları yapmaz bunların yaptığını. Ses kayıtlarının bizi esir almasına izin vermeyeceğiz. Bırakın CHP, MHP, bütün terör örgütleri kendi çaburlarında debelensinler. Hepsi bedellerini ödeyecek.

BAHÇELİ’YE
Duvarlara zulüm 1453’te başladı sloganını yazan Türkiye düşmanlarını ecdat düşmanlarını savunmak artık ey Bahçeli sana mı kaldı? marjinal sol örgütleri, terör örgütlerini, cam çerçeve kıran sokakları ateşe veren, Dolmabahçe’de camiyi işgal edenleri savunmak sana mı kaldı? bira şişeleriyle, TC yazan, Ankara’da Türk bayrağını yakan militanları savunmak ey bahçeli sana mı kaldı?

Sizi CHP ile aynı çizgiye getiren ne? Sizi ulusalcılarla gezicilerle marjinal yapılanmalarla bir araya getiren ne? Size yapılan şantajı, tehditleri, çıkın açık açık söyleyin. İçişleri bakanımız da ben de Mersin de bütün siyasi partilerin il başkanlıklarının dinlendiğini söyledik. Bir tane CHP’li bir tane MHP’li çıkınca bizi kim dinledi, niye dinledi diye sordu mu? Niye bu kadar ilgisizler? Ne diyecekler biliyor musunuz? Siz iktidarsınız bu işin sorumluluğu sizde. Peki o zaman HSYK yasasına hem de şiddet kullanarak neden karşı çıktınız? İnternet yasasına niye karşı çıkıyorsunuz?

KILIÇDAROĞLU’NA
Korkmayın sayın Bahçeli, sayın CHP genel müdürü sen de korkma. İşte bizimle ilgili her gün ses kaydı ortaya çıkıyor. Gündelik konuşmalarımız edepsizce alçakça kaydedilmiş. Zatıaliniz de bunu aynı şekilde Meclis’te yapacak kadar ileri gidiyorsunuz. Ülkenin Cumhurbaşkanı, Başbakanı dinlenmiş, sıradan konuşmaları servis ediliyor. Biz korkmadık korkmuyoruz. Ses kayıtlarıyla gelmedik biz. Asla boynumuzu eğmedik, eğmiyoruz.

Etiketler:

Share