logo


08 Eylül 2014

Erdoğan’dan Adnan Polat’a sürpriz teklif!

adnan polatCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Bir Galatasaray da buradan çıkar” isteği üzerine memleketi Erzurum’un 3’ncü ligde mücadele veren futbol takımının 2014- 15 futbol sezonunun ilk lig maçını izlemek üzere kente gelen Galatasaray’ın eski kulüp başkanlarından Adnan Polat, ‘Dadaş’ın umudu oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6 Temmuz 2014 tarihinde Başbakan olarak Erzurum’a yaptığı gezide onuruna verilen iftar yemeğine katılırken, yemek ardından televizyonlar canlı yayın yaptığı sırada sözü Erzurumspor’a getirdi. Erdoğan yemeğe katılan Erzurumlu iş adamı Adnan Polat’a dönerek, kendisi başta olmak üzere işadamlarının Erzurumspor’a sahip çıkarılmasını istedikten sonra şöyle dedi:

“Erzurum’u şöyle birinci lige, Süper Lig’e çıkarın. Ne olacak yani? Yeni bir Galatasaray’ı da burada çıkarın. Bu konuda arkadaşlarımız, belediyemiz altyapı olarak üzerine düşeni yapar ve tesis var. Erzurum’da tesislerimiz olduğuna göre, dinamik gençlik de var içeriden dışarıdan derken şöyle Erzurumspor’u süratle ayağa kaldırmak lazım. Ben de Erzurum’a sevdalıyım ama birileri bunu lafla yapıyor. Biz lafla değil icraatla yapıyoruz. Zaman zaman bu tür şeyler yapılıyor, Erzurum’a yakışan neyse onu yapmamız lazım. Erzurum altyapısıyla bir tırmanışta. Bu tırmanışı taçlandırmamız lazım. Onun için de şöyle Adnan bey gibi bu işte deneyimli, tecrübeli sevdalı olan ve inşallah bundan sonra yatırımlarıyla ben buradan sinyali Erzurumlu işadamlarına verebilirim.”

Erdoğan, Erzurum’dan ayrılırken kendisini uğurlamaya gelen Adnan Polat’ı yanına çağırarak, “Adnan Bey, salonda söylediklerimi laf olsun diye söylemedim. Erzurumspor’u Süper Lig’de görmek istiyorum” dedi. Bu diyalogların ardından harekete geçen Polat, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Sekmen ve Kulüp Başkanı Saim Özakalın ile tüm yaz boyunca temas halinde bulundu. Polat, 500 bin lira bedelle sahibi olduğu Polat Enerji’nin forma reklamını kulübe verip yapılan, transferlerde de aktif rol oynadı.

İLK MAÇI İZLEDİ

Spor Toto 3’ncü Lig 3’ncü grupta mücadelen Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un 2014-15 futbol sezonunun ilk lig maçını izlemek üzere kente gelen Adnan Polat, babası İbrahim Polat’a ait Palandöken Dağı’ndaki ‘Polat Renaissance Otel’de Vali Ahmet Altıparmak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, B.B. Erzurumspor Kulüp Başkanı Saim Özakalın, merkez ilçe belediye başkanları ve kulübün yönetim kurulu üyeleri ile yemekte bir araya geldi. Adnan Polat burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“BURADA OLMAMIZIN SEBEBİ ERZURUM”

“Burada olmamızın birinci nedeni Erzurum. Erzurum; benim her zaman söylediğim gibi olması gereken yerde değil. 1960’lardan beri takip ediyorum; olmamız gereken yerin çok arkasındayız. Bir yerlere varmak içinde sadece devletten beklemekle bir yere varamayız. Bu şehri bir yere getirecek olan kişiler burada yaşayanlardır. Dolayısı ile herkes kendi çapında konuya el atarsa bence bir yerlere geliriz. Şu anda yeni bir heyecan var. Sayın Cumhurbaşkanımızda aynı destekleri veriyor. Bizim de üzerimize düşen çorbada tuzumuz olsun. Ama her şeyde olduğu gibi altyapı çok önemli. 1991 yılında süper lige çıktık. Hatta 6’ncı sıraya kadar yükseldik. Bunu yine bizler Erzurumlular yapmıştı. Bu sefer halkayı biraz daha genişleterek aynı girişimlerde bulunmak istiyoruz. Kulüpten sık sık bilgi alıyorum. Doğru yolda gidiyoruz. Bu torağa atılan tohumun meyve vermesi biraz zaman gerektiriyor. Erzurum’dan gençleri yetiştirmemiz lazım. Bu toprağın çocuklarından yapmamız lazım. Süreklilik böyle olur. Bazı takımlar bir yerden para bulur çıkar ve ertesi sezon aşağı iner. Önümüzdeki 3-4 senenin planını yapmamız lazım. Bu takımın süper lige çıkması lazım. Başkanla 15 günde bir konuşuyorum. Maddi ve manevi yardımı yapmaya hazırım. Vali, Belediye Başkanlarının vereceği destek çok önemli. Süper ligi hedefliyorsak Erzurumspor severlere sesleniyorum. Bu stadın dolması lazım. Bir şehrin aynı heyecanı düşünmesi lazım. Erzurum’a gelirken uçakta rakibimiz olan Ayvalıkspor vardı. Şunu gördüm ve hissettim ki bütün takımlar için Erzurum yüksek rakımı ve havası ile korkulu rüya. Bunu çok iyi kullanırsak istediğimizi elde etmiş oluruz. Dört yıllık bir süreç planlıyoruz. Sık sık Erzurum’a geleceğim. Allah’ın izni ile bu sezon şampiyon olacağız.”
Adnan Polat ve Galatasaray’ın eski yöneticisi Murat Yalçındağ, Pazar günü oynanan Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile Ayvalıkgücü Spor arasındaki karşılaşmayı izledi.

Maç öncesi taraftarlar Polat’a, “Erzurum seninle gurur duyuyor” tezahüratlarıyla sevgi gösterilerinde bulundu. Polat, taraftarları selamlayarak, gösterilen ilgiye teşekkür etti. Maç sonrası Polat ve beraberindekiler Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un rakibi Ayvalıkgücü’ne 1-0 yenilmesi üzerine üzüntü ile stattan ayrıldı.

Kaynak: Milliyet

Etiketler: » » » » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

2+10 = ?