logo


23 Ekim 2015

‘Erdoğan’a da bunu yapsaydın ya’

Fatih Altaylı’nın, programına konuk ettiği CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na soru sorma tavrı ve oturma şekli sosyal medyada büyük tepki çekti. Yurttaşlar, Altaylı’nın Kılıçdaroğlu’na saygısızlık ettiğini, aynı tavrı Erdoğan karşısında göstermediğini belirtti.

1

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Haber Türk’te Fatih Altaylı’nın sorularını cevapladı. Programda Altaylı’nın Kılıçdaroğlu’na yönelttiği iki soru, üslubu ve oturuş şekli sosyal medyada tepki gördü.

İŞTE O İKİ SORU

Altaylı ilk olarak Şanlıurfa’ya gittiğini söyleyen Kılıçdaroğlu’na “Sizi tanıdılar mı?” sorusunu yöneltti.

Soru karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Kılıçdaroğlu, işçilerin kendisini tanıdığını, CHP’nin o bölgeden oy almak için ziyaretlerini devam ettirmesi gerektiğini söyledi.

Altaylı’nın tepkilere neden olan ikinci çıkışı ise “paralel devlet yapılanmasıyla” ilgili sorduğu soruya Kılıçdaroğlu cevap verirken yaşandı.

“Paralel yapıyla partinizin bir yakınlaşması var mı?” sorusuna Kılıçdaroğlu “Paralel yapının ne zaman çıktığına bakmak lazım. Biz iktidarda değildik” yanıtını verdi. Altaylı bunun üzerine Kılıçdaroğlu’nun sözünü keserek gülümsedi ve “Siz epeydir iktidarda değilsiniz” dedi.

İşte sosyal medyadan gelen tepkilerden bazıları;

2

3

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

3+2 = ?