logo


12 Ocak 2016

Erdoğan: Suriye kökenli bir canlı bomba

Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Büyükelçiler konferansında Sultanahmet saldırısı hakkında açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Büyükelçilerle yaptığı toplantıda Sultanahmet Meydanı’nda gerçekleşen bombalı saldırı hakkında açıklama yaptı. Erdoğan, 10 kişinin hayatını kaybettiği, 15 kişinin de yaralandığı saldırıyı “Suriyeli bir canlı bombanın” gerçekleştirdiğini söyledi.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları;

Yurdışında ve merkezde düzenlenen 8. Büyükelçiler Konferansı nedeniyle memnuniyet içerisindeyim. Dışişleri teşkilatımızın önemli bir geleneğine dönüşen konferansının bu yılki toplantısının hayırlı olmasını diliyorum.

SULTANAHMET MEYDANI’NDAKİ SALDIRI

İstanbul’da Sultanahmet’te meydana gelen Suriye kökenli bir canlı bomba olduğu iddia edilen terör olayını esefle kınadığımı belirtiyorum. 10 kadar bu terör eyleminde ölümüz var. Bunlar yerli yabancı, öyle zannediyorum ki yarım saat 1 saat içerisinde açıklanacak. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. 15 kadar yaralı var. Bir kez daha önlem olarak terör karşısında tek yürek, tek vücut olmamız gerektiğini göstermiştir. Türkiye’nin terörle mücadele konusundaki kararlı ve ilkeli duruşu sonuna kadar devam edecektir.

Bizim için DAİŞ’le PKK’nın PYD’nin… Ne olursa olsun terör örgütlerinin bir farkı yoktur. Bu bölgede faaliyet gösteren terör örgütlerinin ilk hedefi Türkiye’dir. Ayrım yapmaksızın aynı kararlılıkla mücadele yürütüyoruz çünkü. Dünyada DAİŞ denilen terör örgütüyle Türkiye ile kararlı mücadele yürüten ve bedel ödeyen bir ülke var mıdır? Bölücü terör örgütüyle mücadelemizi kararlılıkla ve fedakarlıkla yürütüyoruz. Ama bunu bile anlamamakta direnen birileri ve ülkeler var. Bu çerçevede siz kıymetlilerden de bölücü örgüt karşısında … bulunmanızı özellikle bekliyorum. Başta terör örgütü olmak üzere etkinlik olan her yerde devlet olarak daha güçlü bir çalışma ortaya koymak zorundayız.

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

8+9 = ?