logo


Erdoğan: Paket birçok kesimi şaşırtabilir!

recep-tayyip-erdogan-640x360Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, önümüzdeki Pazartesi günü açıklayacakları demokratikleşme paketinin, ‘birçok kesimi şaşırtabileceğini’ söyledi.

Erdoğan, bu paketin 11 yıllık sürecin devamı olduğunu, ancak asla bir son olmayacağını ifade etti.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 10. Çalışma Meclisi Toplantısı’nın açılış programına katıldı. Burada konuşma yapan Erdoğan, önümüzdeki Pazartesi günü açıklanması beklenen demokratikleşme paketine de değindi. Erdoğan, “Pazartesi günü 11 yıllık demokratikleşme sürecinde çok önemli bir aşamayı, çok önemli bir dönüm noktasını da kamuoyuna açıklayacağız. Partimizi kurarken verdiğimiz sözleri, kongrelerimizde verdiğimiz sözleri, şartlar oluştuğu için imkanlar elverdiği için bir reform paketi halinde hayata geçireceğiz. Kimsenin zoruyla, kimsenin dayatmasıyla, baskısıyla değil sözünü verdiğimiz için, şartlar oluştuğu için bu bir yol haritasıydı, engeller ortadan kalktığı için bu reformlarımızı yapacak, milletimize, ülkemize yeni ufuklar açacağız.” dedi.

Paketin içeriği ile ilgili yapılan spekülasyonlara da değinen Erdoğan, şunları söyledi: “Tabi şu anda duyan duymayan herkes, paketin içinde ne var ne yok, bakıyorsunuz bir yerden bir fısıltı duyuyor, kendilerine göre ekranlarda, gazetelerde yorumlar yapıyorlar. İsabet ettikleri de oluyor tabi. Ama isabet edemedikleri de çok şey var. Onun için yapacağımız açıklama belki birçok kesimi de şaşırtabilir. Bu paket 11 yıllık sürecin devamı bir paket olacak. Ama asla bir son olmayacak. Çünkü bu bir matematik olay, bir geometrik olay değildir. Bu sosyal, siyasi bir yaklaşımdır, bir pakettir. Sosyal ve siyasi paketlerin sürekli olarak güncellenmesi esastır. Yapılan da budur. Şartlar daha da iyiye gittikçe, Türkiye daha da büyüdükçe, kardeşliğimiz daha da güç kazandıkça biz de reformlarımızı hayata geçirmeye, Türkiye’yi büyütmek için ne gerekiyorsa onu yapmaya devam edeceğiz.”

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

9+1 = ?