logo


Erdoğan doları faiz lobisine bağladı!

erdoganErdoğan: Faiz lobisinin malum bir çalışması var. Dolara aşırı şekilde yatırım yapanlar yaya kalabilirler. Bunu bilmeleri lazım.

Ankara’da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Merkez Bankası ile kendi arasında başlayan “Faiz polemiği” sonrası hızla artın dolarla ilgili çarpıcı değerlenirmeler yaptı.

Doların endişeli yükselişini değerlendirmesi istenen Erdoğan, “Her şeyden önce şu anda dolar, euro, faiz bunları etraflıca ele aldığımızda karşımıza çıkan durum şudur; Bir defa burada faiz lobisinin malum bir çalışması var. Şu son gelişmeler tamamıyla dolar, euro arasındaki parite konusudur. Bunu bir tarafa koymak suretiyle ortaya bazı iddialar atmak çok çok yanlıştır. Açık ve net şunu söyleyeyim. Özellikle faiz lobisi dolara aşırı şekilde yatırım yapanlar yaya kalabilirler. Bunu bilmeleri lazım. Burada yapılan spekülasyon “doları piyasadan çekelim” “Merkez Bankası’nı köşeye sıkıştıralım” şeklinde. Merkez Bankası’nın bütün bunlar karşısındaki tavrı bunlar önem arz ediyor. MB başkanı ve başbakan yardımcısı her ikisinin de konuyla ilgili talepleri var. ABD dönüşü kendileri ile de oturup değerlendirmeleri yapacağız. Gelecek ile ilgili neler yapılır yapılamaz. Belirlenmiş bir tarih şu anda yok” ifadelerini kullandı.

Etiketler: » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

5+6 = ?