logo


Erdoğan da ‘oyları çaldılar’ dedi!

AKP’nin İBB Başkan adayı Binali Yıldırım, YSK’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlık Seçimi’ni iptal etmesinin nedenini, “Oyları çaldılar” diye açıklamıştı. Yıldırım’ın bu açıklamalarına başta CHP olmak üzere birçok kesimden tepki gelmişti. Yıldırım’ın açıklamasına benzer bir açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan da geldi. İftar programında konuşan Erdoğan, “Seçimi kazandığı halde oyları çalınan AK Parti. Cevap çok basit, oyları çaldılar” dedi.

Partisinin milletvekilleri ile AKP Genel Merkezi’ndeki iftarda bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletvekillerinin 23 Haziran’daki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine kadar memleketlerine gitmeden İstanbul’da çalışmalarını istedi. 23 Haziran’da tekrarlanacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri, 2 Haziran’da Artvin’in Yusufeli, Denizli’nin Honas ve Kırıkkkale’nin Keskin ilçeleri ile Adıyaman’ın Besni ilçesi Kesmetepe beldesinde tekrarlanacak olan belediye başkanlığı seçimlerini hatırlatan Erdoğan, bu seçimlerin ihmal edilmemesi gerektiğini, her birinin üzerinde önemle durulması gerektiğini söyledi.

“KARARI SAYGIYLA KARŞILADIK”

Kısa vadeli en önemli işlerinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri olduğunu belirten Erdoğan, bu seçimlerin neden yenilendiğinin millete çok iyi anlatılması gerektiğini söyledi. YSK’nın seçimi neden iptal ettiğine değinen Erdoğan, “YSK’nın kararı sadece sandık kurulu üyelerinin usulüne uygun atanmamış olmasına dayanmıyor, Kurul kararını verirken hem bu durumu hem de oy sayım döküm cetvellerindeki usulsüzlükleri gözeterek her ikisinin birden çakıştığı sandıkları dikkate almıştır. Aynı kurul, AK Parti olarak bizim Büyükçekmece, MHP’nin de Maltepe ilçe belediye başkanlığı seçimleri ile ilgili itirazlarımızı reddetmiştir. Her iki belediye başkanlığını da CHP’nin kazanmış olmasına rağmen biz bu kararı saygı ile karşıladık” şeklinde konuştu.

Kaynak:Sözcü


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

7+5 = ?