logo

02 Kasım 2015

Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘çipli kimlik’ kullandı

Erdoğan 'çipli kimlik' kullandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ailesiyle birlikte Üsküdar Saffet Çebi İlkokulu’nda oyunu kullandı. Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan ve eşi de aynı okulda sandık başındaydı.

Üsküdar Kısıklı’daki konutundan çıkan Erdoğan, saat 12.22’de eşi Emine, kızı Sümeyye Erdoğan ile oylarını kullanacakları Saffet Çebi Ortaokulu’na geldi. Ailesiyle “3268” numaralı sandığın bulunduğu sınıfa giren Erdoğan, burada sandık görevlileriyle tek tek tokalaştıktan sonra kabine girerek oy kullandı.

Emine ve Sümeyye Erdoğan da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oyunu kullanmasının ardından aynı kabinde oy verdi. Erdoğan, daha sonra yaptığı açıklamada “7 Haziran seçiminden sonra tabii sandıklardan istikrar çıkmayınca, sandıklardan rahat oluşacak bir hükümet çıkmayınca böyle bir seçime gitme zarureti doğdu. Bugün yapılacak olan seçim inanıyorum ki istikrarın milletimiz için, ülkemiz için ne kadar hayırlı olduğu ortadaydı. Bugün vatandaşlarımız bunun tercihini yapacaktır. Milli iradenin ortaya koyacağı tavra da milletçe hep birlikte saygı duymamız gerekecek. Demokrasi yolunda Türkiye çok büyük mesafeler katetti ve almış olduğu bu mesafeyi bugünkü seçimle bir kez daha perçinleyecektir” dedi.

ÇİPLİ KİMLİK KARTI KULLANMAYA BAŞLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a oy kullandığı okulda ilgi büyüktü. Erdoğan’ın oy kullanırken gösterdiği ‘çipli kimlik kartı’ da dikkat çekti.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?