logo


16 Ocak 2017

ERA Testi ile Tüp Bebek

Tüp Bebek Zeka

Tüp bebek tedavisinde yumurta ve sperm problemi yaşamayan ancak yine de gebelik elde edemeyen çiftleri sevindirici bir haber. ERA Testi rahim iç dokusunun analizini yapmakta ve embriyonun ne zaman yerleştirilmesi gerektiğini belirten bir test olarak uygulanmakta. Kadınların aylık menstrual döngülerinde rahim duvarı embriyonun tutunması için kalınlaşmaktadır. işte bu sağlıklı gelişimin olduğu vakalarda embriyo rahim duvarına tutunmaktadır. Bazı araştırmalar göstermiştir ki tüp bebek tedavisi ile çocuk sahibi olmayı isteyen anne adaylarının rahimleri doğru zamanda yeterli kalınlıkta olmamaktadır. İşte bunun belirlenebilmesi için tüp bebek tedavisi olan hastalara ERA Testi yapılmakta.

ERA Testi normal tüp bebek tedavisini gören herkese uygulanabilecek basit bir yöntemdir. Bu yöntemde standart tüp bebek prosedürü uygulanmakta olup, embriyolar oluştuktan sonra dondurularak bir sonraki ay için saklanmaktadır. Bu süre içinde normalde transferin gerçekleşeceği gün rahimden doku alınarak analize gönderilmektedir. Bu analiz sonucunda rahim duvarının yeterli gelişmeyi gösterip göstermediği belirlenmektedir. Testin sonucuna göre bir sonraki ay için rahmin ne zaman yeterli kalınlığa ulaşacağı tahmin edilerek embriyo transferi o gün olacak şekilde transfer gerçekleştiriliyor.

Henüz başarı oranı kanıtlanmamış bir yöntem olsa da ekstra maliyet dışında bir zorluğu olmayan bu yöntemi bir çok doktor denemeye değer bulmaktadır. Özellikle tekrarlayan düşük yaşayan tüp bebek hastaları bu yöntemi uygulayan kliniklere başvurmaktadır. http://www.kibrismagusatupbebek.com/

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

2+2 = ?