logo


24 Mart 2016

Ensar Vakfı Başkanı Dilberoğlu: Bir yere kaçtığımız yok

Ensar Vakfı Başkanı Dilberoğlu

Ensar Vakfı Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu, Türkiye’nin konuştuğu Karaman’da 10 öğrenciye yönelik tecavüzle ilgili açıklama yaptı.

Ensar Vakfı Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu, Karaman’daki kendi vakıflarına ait evlerde, 10 erkek öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle 600 yıla yakın cezası istenen öğretmen Muharrem B. ile ilgili olarak bu cezanın az olduğunu idam edilmesi gerektiğini söyledi.

Ensar Vakfı Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu, vakıfa yönelik eleştirilere cevap verdi. Cinsel istismarla suçlanan öğretmen Muharrem B.’nin en ağır cezaya çarptırılması gerektiğini belirtirten, olayı ört bas etme gibi suçlamalara katılmadığını söyledi. “Bir yere kaçtığımız yok. Varsa bir suçumuz bununla ilgili her şeyi yapmaya hazırız. Dava sürecini takip edeceğiz” diyen Dilberoğlu, Karaman’daki çocuk istismarına ilişkin şu şunları söyledi.

“Mağdur ailelerin de avukatlığını almaya gayret ederek onlara psikolojik destek vererek dava sürecini takip edeceğiz. İnşallah dava süreci uzun sürmez bir an önce adalet yerini bulur. Dava sürecini takip edeceğiz. Hak ettiği cezayı umarım bu kişi alır. Medyadan takip ettiğim kadarı ile 600 yıllık bir ceza isteniyor. Benim inancıma göre, bu 600 yıllık ceza bile az, bu kişinin idam edilmesi gerekir. Böyle bir durumda bile hala bu işi örtbas ettiğimiz ile ilgili bir durum var. Anti parantez olarak bunu da vurgulamak isterim. Yurt değil, şube merkezimiz açık. Çocuklarımız var. Gidiyorlar, geliyorlar sürekli bir şeyi göstermiyor. Üniversite, ortaokul öğrencilerimiz de var. Bir yere kaçtığımız yok. Varsa bir suçumuz bununla ilgili her şeyi yapmaya hazırız. Toplumun yüreğine umarım su serpilir.”

Etiketler:
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

4+1 = ?