logo


Engelliler Gökyüzünde Uçurtmalarını Engelsiz Uçurdu

Mersin’in Anamur ilçesinde faaliyet gösteren özel bir eğitim ve rehabilitasyon merkezi, engelli öğrenciler ve velileri için piknik düzenledi. Engelli öğrenciler, piknikte gönüllerince eğlenerek uçurtma uçurdular.

Merkezin Kurum Müdürü Sevgi Onat Cömert, bu gibi organizasyonlarla engelli öğrencilerin hem keyifli vakit geçirmelerini hem de toplum içi iletişim kabiliyetlerini geliştirmelerini sağladıklarını belirtti. Cömert, “Engelli öğrencilerimizin sosyal yaşamını güçlendirmek için sadece fiziki eğitim almalarını sağlamak yeterli değildir. Yaşamın içini dolduran unsurların yanı sıra kültürel ve sanatsal etkinlikler de sosyal hayatı zenginleştirmektedir. Bu düşünceden hareketle eğitim alan engellilere yönelik çeşitli etkinlikler de düzenlemekteyiz” dedi.

Mamure Kalesi yanındaki kamp alanında düzenlenen piknikte engelli öğrenciler velileriyle birlikte gönüllerince eğlendiler. Uçurtma uçurup, müzik eşliğinde oyunlar oynayan engellilerin kimileri öğrendiklerini sergilerken, kimileri özel yeteneklerini sundu. Öğrenci velileri bu tür organizasyonların hem kendilerine hem de çocuklarına çok büyük moral sağladığını ifade ederek, merkezin ekibine teşekkür ettiler.

Etiketler: » » » » »

Share