logo

Enerjisa ile İlk Abonelik

Üniversiteyi kazandığımı öğrendikten sonra hemen yeni bir hayata başlangıç için planlar yapmaya başlamıştım. Bu süreçte de paylaşmak istediğim bazı deneyimlerim oldu ve yazmaya karar verdim. Ailemden ayrılarak yeni bir şehirde yeni bir evde yaşayacaktım. Evde kalma fikri önceleri çok ürkütücü görünse de evimi kurduktan sonra gerçekten başka şekilde yaşamayacağımı anladım. Zaten taşınma konusunda ailemin yanından sadece giysilerimi aldığım için ekstra bir nakliyat sorunum da yoktu. Evimin eşyalarını yavaş yavaş tamamladıktan sonra sıra elektrik ve su gibi üzerime almam gereken aboneliklerime gelmişti. Ailem bu süreçte yanımda olamadı ve kendi evlerine dönmek zorunda kaldılar. Bu işlemlerin de Enerjisa ile kolayca halledilebildiğinden bahsederek bir nebze de olsa korkumu azalttılar. Gündüz ders programım yoğun ve erken saatte başladığından dolayı gün içerisinde gidip de sıra bekleyecek ve abonelikleri üzerime alacak vaktim olmayacaktı çünkü.

Enerjisa’nın internet sitesine girdiğimde direkt olarak faydalı bir sürü bilgi önüme çıktı. Hatta aklımda olmayan ama yapmamı gerektiren pek çok yeni bilgi ve yapılacak şey öğrendim. Ayrıca bazı işlemlerin nasıl daha kısa sürede ve daha hızlı bir biçimde yapılabileceğini de yine Enerjisa sayesinde öğrenmiş oldum. Öncelikle bu süreçten de kısaca bahsetmek istiyorum.

Enerjisa’nın sitesine girerek Online bir şekilde randevu aldım. Bu adım benim için inanılmaz önemliydi çünkü tek boş günüm olan perşembe gününe ve istediğim saate randevu bulabilmek çok başarılıydı. Daha sonra hazırlamam gereken bazı belgelerin olduğunu ve hatta bunları nereden ne şekilde bulabileceğimin yazdığı sayfayı da yine Enerjisa sayesinde öğrenerek hallettim. Belgelerim, kira kontratım ve ödemem gereken ücret ile birlikte perşembe günü randevu saatimde müşteri hizmetleri merkezine gittim. Enerji aboneliğimi taşımam sadece 10 dakika sürdü diyebilirim, belki o kadar sürmemiştir bile.

Gerekli olan işlemleri farklı bir adreste gerçekleştirmeyi deneseydim ailemin de bahsettiği gibi en az 3-4 günümü (belki daha fazla) harcamam gerekecekti. Hem bana uygun tarih ve saati bularak randevu alma kolaylığını sağlayan hem de bu süreçte yapmam gerekenlerin hepsini listeleyerek detaylıca belirten Enerjisa, kesinlikle çok iyi ve başarılı bir sistem. Eğer sizin de bu şekilde enerji aboneliklerinizi açtırmak veya geçiş yapmak gibi işleriniz varsa hemen Enerjisa’ya başvurun. Elektrik abonelik için uğraşan tüm arkadaşlarıma da tek tavsiyem Enerjisa oldu. Özellikle farklı bir evde yaşamaya başlayan ve öğrenci olan kesime inanılmaz hitap eden müthiş bir sistemdir, Enerjisa.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?