logo


Endonezya’da uçak kazası

Endonezya'da uçak kazası

Endonezya ordusuna ait bir uçak, Sumatra Adası’ndaki otel ve evlerin üzerine düştü. 38 kişinin öldüğü açıklanırken, 60 kişinin de enkaz altıda olduğu ifade ediliyor.

Endonezya hava kuvvetlerine ait bir nakliye uçağının Kuzey Sumatra eyaletinin başkenti Medan’da şehir merkezine düşmesi sonucu ölü sayısının 38’e yükseldiği bildirildi.

Endonezya’nın TV One kanalına konuşan yetkililer, C-130 Herkül tipi askeri nakliye uçağının Medan’daki Soewondo Hava Kuvvetleri Üssü’nden hareket ettikten kısa süre sonra şehir merkezine düşmesinin ardından enkazdan 38 cesedin çıkarıldığını kaydetti.

Yetkililer, uçağın iki binanın ve arabaların üzerine düştüğünü, enkazın altında en az 60 kişinin olduğunun tahmin edildiğini belirtti.

Ordu sözcüsü Fuad Basya,yaptığı açıklamada, en az 12 mürettebatın bulunduğu uçağın düşme nedeninin henüz bilinmediğini, Endonezya Genelkurmay Başkanı Moeldoko’nun kazayla ilgili soruşturma açılmasını istediğini açıklamıştı.

Endonezya ordusu C-130 Hercules nakliye uçağında bulunan 12 kişiden 5’inin cesetlerinin bulunduğunu açıkladı.

2005’TE 143 KİŞİ ÖLMÜŞTÜ

Endonezya’da 2005 Eylül ayında Medan’daki Polonia Havalimanı’ndan kalkan Boeing 737 tipi bir yolcu uçağı kalkıştan kısa süre sonra yerleşim birimi üzerine düşmüştü. Kazada 143 kişi yaşamını yitirmişti. Ölenlerin 30’u mahalle sakinleriydi.

Etiketler: » » » » »

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?