logo


26 Temmuz 2016

En Kolay Kredi Veren Bankalar

En Kolay Kredi Veren BankalarKredi notunun önem kazanması ile birlikte, bankalardan kredi kullanımı zorlaşmaya başladı. Ancak hala kolay bir şekilde kredi veren bankaları bulmak mümkündür. Ancak bu bankların belirlemiş olduğu şartlar, bazı kişilere ağır gelebilir.

Bankalar arasındaki rekabetin bir sonucu olarak, bazı bankalar daha çok müşteri kazanabilmek adına, kredi kullanma şartlarını esnetebiliyorlar. Ancak tabi ki yine kendilerini garanti altına alarak bu işlemi yapıyorlar.

Kolay kredi kullandıran bankaların bazıları, kişinin taşınmazı üzerinden ipotek koyma şartını isteyebiliyor. Bazı bankalar ise kefil sistemi ile kredi kullandırabiliyorlar. Birçok durumda sabit geliri olan kişilere de kolay kredi kullandırılabiliyor.

En kolay kredi veren bankalar arasında Finansbank önde geliyor diyebiliriz. Yalnızca gelir belgesi isteyen banka bazı koşullarda, kredi kullandıracağı müşterilerinden teminat adı altında bazı belgeler de isteyebiliyor. Aynı zamanda ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında da Finansbank önde geliyor.

Kredi notu düşük olan kişilerin gerekirse kredi miktarını düşürerek ve bu konuda ısrar ederek, kolay kredi veren bankalara ısrarlı bir şekilde başvurmaları, kredi alabilmeleri için gerekli olabiliyor.

Odeabank ve Şekerbank bankaları da, kredi başvurularına olumlu yanıt veren bankalar arasında yer alıyor. Özellikle ihtiyaç kredilerini, bu bankalar aracılığı ile kullanabilirsiniz. Bu bankalarda gelir belgesi ve duruma göre bazı belgeler isteyerek, kısa zamanda sizlere kredi verebiliyorlar.

Bankaların kendi içlerinde belirledikleri, aylık kredi kullandırma kotasının yeterince dolmaması nedeni ile artık kredi kullandırma koşullarını daha kolay hale getirdikleri gözleniyor. Bu duruma ağır rekabet koşulları da eklenince, müşteriler açısından kredi kullanmak, kredi notunun kötü olmasına rağmen kolaylaştı. Hatta kolay kredi veren bankalar, öğrenciye kredi veren bankalar arasına katıldı bile diyebiliriz.

Öğrencilerin sabit bir gelirleri olmadığı düşünüldüğünde, bunun ne kadar radikal bir karar olduğu akla gelebilir. Ancak tabi ki kişilerin durumlarına göre verilecek olan kredi miktarlarına bankalar karar veriyor. Bankalardan kredi çekmek istediğiniz zaman, banka şubelerinden teklif almayı unutmamalısınız. Bankalar şubelerindeki duruma göre kredi miktarını ve ödeme koşullarını değiştirebiliyorlar.

İş bankası, Halkbank, Yapı kredi ve Akbank kolay kredi veren bankalar arasında yer alıyor.

Etiketler: »

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?