logo


21 Eylül 2013

En büyük silah Fernandes

manuelDev derbi öncesinde gözler Manuel Fernandes’te olacak. Kartal’ın yıldız ismi, özellikle duran toplarda rakip kalede tehlike yaratacak.

Galatasaray karşısında Slaven Bilic’in en önemli kozu kuşkusuz Manuel Fernandes olacak. Portekizli yıldızın geride kalan 4 lig maçında ortaya koyduğu performans dikkatlerden kaçmazken, Hırvat teknik adam da Siyah-Beyazlı takımın süperstarını bu dev maç öncesinde özel olarak hazırlıyor. Fernandes’in özellikle duran topları çok etkili kullanmasını fırsata çevirmek isteyen Hırvat teknik adam, her antrenmanda oyuncularına yaklaşık yarım saat duran top organizasyonu yaptırıyor. Bu çalışmalarda hem savunma, hem de hücum anlamında taktikler deneyen Bilic, Fernandes’in kullandığı serbest vuruşlarda defans oyuncularına da uyarıda bulundu.

Sivok-Escude işbirliği

Özellikle hava toplarına hakim olan isimlerden Escude ve Sivok’tan sık sık duran toplarda ileri çıkmasını isteyen Slaven Bilic, bu iki futbolcunun boşluğunda Veli Kavlak ve Atiba Hutchinson’ın savunmada kalması gerektiğini söyledi. Kartal, bire bir oyunda etkili olan hızlı futbolcularıyla, ceza sahasına yakın bölgelerde serbest vuruş kazanmaya çalışacak.


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

7+5 = ?