logo


Emre Kınay’dan eleştirel tweetler…

emre-kinayEsenboğa havalimanındaki güvenlik önlemlerinin rahatsız edici şekilde abartılı olduğunu düşünen Emre Kınay’dan eleştirel tweetler.

Özellikle 11 Eylül sonrasında havalimanlarındaki güvenlik önlemleri çok daha sıkı bir şekilde uygulanıyor. Uçakta yanımıza alacağımız sıvı miktarını bile yeniden belirleyen bu güvenlik önlemleri her ne kadar bizim sağlığımız için uygulanıyor gibi görünse de bu önlemlerin dozu bazen kaçabiliyor. Tıpkı usta tiyatrocu Emre Kınay’ın yaşadığı sorun gibi. İşte Kınay’ın kendi ağzından Esenboğa’daki güvenlik mezalimi:

Ey sahibinin sesi marka gramafon idari amir denen o zat Ankara da TAV Esenboğa’da idari emri veren, bak su fotoğrafa nasıl bir güvenlik önlemidir. Cip Vip ler sıfır güvenlik önlemiyle geçerken vatandaş yüzlerce kişi bir önündekinin kış olduğu ve ayakları üşüdüğünden çoluk çocuk giydiği botları çıkarmasını ve giymesini bekliyor. Bu neyin güvenliği! Bu botlar da benim. Çıkardım gene öttü makinanız. Pantolonumda da metal düğme vardı. Çıkarayım dedim istemediler. @AnkaraValiligi bu emri sizin verdiğiniz söyleniyor. Ayakkabılar çıkacak emrini.

BİRAZ EMPATİ
Sorum şu; Metal düğmeli pantolonlar çıkmayacak mı? İdari emir sizden değilse @AnkaraValiligi lutfen @TAVairports u uyarın çünkü biz emirleri uyguluyoruz diyorlar. Yabancı hava alanlarında olduğu gibi benim ödediğim vergilerle yaptığınız alanlarda “insan muamelesi” görmek istiyorum. Biraz empati yapın. @AnkaraValiligi konuyla ilgileneceĞini @TAVairports yönetimini uyaracağını düşünüyor aksi takdirde suç duyurusunda bulunacağımı bildiririm.

Etiketler: » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

1+7 = ?