logo

Emeklinin promosyonu Başbakan’a gidiyor!

emeklinin-promosyonu-basbakana-gidiyor

Çalışma Bakanlığı, bankalarla hazırladığı promosyon formülünü bayramdan sonra Başbakan Yıldırım’a sunacak. 11 milyon emekliye ödenecek promosyonda karar merakla bekleniyor…

11 milyona yakın emekliye memurlar gibi banka promosyonu ödenmesi sürecinde sona yaklaşıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, bankalarla hazırladığı promosyon çalışmasını bayramdan sonra Başbakan Binali Yıldırım’a sunacak. 11 milyona yakın emeklinin heyecanla beklediği promosyonda karar, merak ediliyor…

PROTOKOL İMZALANACAK

Bakanlık, emeklilere maaşının yattığı bankaların promosyon ödemesi için uzun süredir çalışıyor. Bu konuda bankalarla sıkı pazarlıklar yapıldı ve çalışma tamamlandı. Takvim’in haberine göre, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çalışma Bakanlığı görevini Mehmet Müezzinoğlu’na devretmeden önce yaptığı açıklamada, “Üç aşağı beş yukarı her şey belli. Hazırlıklarımız tamam, fırsatını bulduğumuz ilk anda hükümetimize çalışmamızı sunacağız. Bankaların asgari olarak kabul ettikleri var, bizim istediğimiz var. Buna ait çok güzel bir formülümüz var. Bunu hükümetimize arz ettikten sonra kamuoyuyla paylaşacağız” demişti. Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun hazırlanan promosyon çalışmasını bayramdan hemen sonra Başbakan’a sunması bekleniyor. Çalışma onaylanırsa, detaylar kamuoyuna duyurulacak, bankalar ile Sosyal Güvenlik Kurumu arasında protokol imzalanarak emekliler için promosyon dönemi başlatılacak.

MAAŞA GÖRE DEĞİŞECEK

Promosyonda emeklilere 3 yılda bir ödeme yapılması üzerinde duruluyor. Emeklilere yıllık 150 ile 300 lira verilmesi, 3 yıllık promosyonun toplu ödenmesi konusunda anlaşıldığı ifade ediliyor. Yine emeklilerin maaşına göre bir kademelendirme yapıldığı belirtiliyor. Edinilen bilgiye göre; maaşlar ‘500 liradan az’, ‘500-bin lira arası’, ‘bin-2 bin lira arası’ ve ‘2 bin lira üstü’ şeklinde kademelendirildi. Bu kademelere göre promosyon tutarı değişecek. Maaşı yüksek olan daha yüksek promosyon alabilecek. Ayrıca bankaların ‘Emekliler maaşın tamamını hemen çekiyor’ şikayetleri nedeniyle, bu konuda da düzenleme yapılacağı, parasını hemen çekmeyenlerin daha avantajlı olacağı konuşuluyor.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?

#

Emeklinin promosyonu Başbakan’a gidiyor!” için 1 yorum

 1. Hamdi YALÇIN : diyor ki:

  SON SÖZ ONLARIN!

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı iken Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik oldu, Emeklilerin banka promosyonları suya düştü!

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı iken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu oldu, Emeklilerin banka promosyonları suya düştü!

  Oldu olacak, çıktı çıkacak, banka yetkilileriyle görüşüldü, son değerlendirmeler yapıldı, hemen verilecek denilirken, emeklilerin dört gözle beklediği promosyonu bankalar bir türlü ödemek istemediler.Ve böylece promosyonların emeklilerimize ödenmesi maalesef her iki bakanımıza da nasip olmadı.

  Geçmiş dönemde Sağlık Bakanlığı da yapan Dr.Mehmet Müezzinoğlu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız oldu. Hayırlı uğurlu olsun, hayırlı icraatlara imza atmalarını dilerim.

  Bankalar bu defa ne mazeret üretecek doğrusu ben de çok merak ediyorum. Emekli maaşlarını bankalardan alan vatandaşlar banka yetkililerinin tatlı yalanlarına alıştılar.Çiçeği burnunda yeni bakanımız Sayın Müezzinoğlu’nun bu konudaki performansını da göreceğiz.

  Bu işe son noktayı Ya Sayın Başbakanımız Ya da Sayın Cumhurbaşkanımız koymadığı sürece promosyonlar verilir mi , doğrusu bilmiyorum ve inanmıyorum!

  Sayın Cumhurbaşkanı veya Sayın Başbakan’ın iki dudağı arasından “Emeklilerimizin promosyonları verilsin” sözü duyulmadığı sürece emeklilerimiz hiçbir söze inanmasınlar…

  0