logo


Emekli ek maaşta ısrarlı!

paraBankaların promosyon için düşük teklifine emeklilerden tepki geldi. Emekliler, ‘Yılda en az 1 maaş promosyon istiyoruz’ diye seslendi

Yaklaşık 10 milyon emekli banka promosyonuna kilitlendi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) yetkililerinin banka yöneticileriyle yaptığı ilk görüşmeden uzlaşma çıkmayınca, gözler yakında gerçekleştirilecek ikinci buluşmaya çevrildi. Bankaların ilk buluşmada promosyon için düşük teklif vermesi, emeklilerin tepkisine yol açtı. Konunun takipçisi olan TAKVİM’i arayan emekliler, “Maaşlarımızı kendilerinden almamız için kampanya yarışına giriyorlar ama iş promosyona gelince yan çiziyorlar” diyerek, tepkilerini dile getirdi. Bankaların maaşların 3 gün bankada kalmasından dolayı çok büyük kârlarının olmadığı yönündeki iddialarına katılmadıklarını söyleyen emekliler, şöyle konuştu: “Bizden kazanmasalar maaşları onlardan almamız için kesenin ağzını açarlar mı? Altın veren oluyor, hediye puanlar dağıtılıyor. Bankaya ödemelerimizi 3 gün geciktirdiğimizde bizden dünyanın faizini alıyorlar. Bankayla ilişkimiz maaşla sınırlı değil. Kredi çekiyoruz, kredi kartı alıyoruz, işlem ücretleri ödüyoruz.”

BU AY NETLEŞECEK

Emekliler, bankalara “Yılda en az 1 maaş kadar promosyon istiyoruz. Bizim talebimize kulağınızı tıkamayın” diye seslendi. Çalışma Bakanlığı ve SGK yetkilileri, bu ay içerisinde bankaların yöneticileriyle yeniden görüşecek. Promosyon konusunun bu görüşmeden sonra netleşmesi bekleniyor.

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

10+2 = ?