logo


E Fatura Nasıl Kullanılır?

E fatura gelişen ve değişen teknoloji devrinde olmazsa olmaz avantajlar arasında yer alıyor. İnovasyon anlamında şirketlere, iş yerlerine katkı sağlamak için e fatura öneriliyor. Kim istemez ki oturduğu yerden bütün mali işlemlerini tek tuşla halletmeyi. Ya da müşterilerine anında fatura gönderebilmeyi… Kısa sürede onlarca evrak işini tamamlayabilmeyi kimler istemez! Elbette iş yerlerine büyük kolaylık sağlayacak olan bu sistemin daha ayrıntılı tanıtılması gerekiyor. Kendi içinde pek çok avantaj sağlayan sistem teknolojiye yabancı olanların yadırgadığı bir sistem olsa da büyük şirketler sadece bu yöntemi kullanıyor.

E Fatura Hakkında

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi e fatura aslında tamamen kolaylık amaçlı kullanılmaktadır. E fatura nedir, daha detaylı anlatalım. Sizin bir iş yeriniz var ve müşterilerinize fatura kesmeniz gerekiyor. İşte bu durumda elektronik faturayı kullanarak işlemlerinizi anında gerçekleştirebiliyorsunuz. Sizden uzakta olan bir müşterinize anında faturasını gönderebiliyorsunuz. Bunun için faturayı kâğıda basmanız gerekmez. Çünkü a fatura kâğıda basılan bir fatura çeşidi değildir. Zaten kolaylığı ve avantajı da buradan geliyor. Her ne kadar kâğıt, kalem işlerine alışanlar, evrak saklamayı alışkanlık haline getirenler için zor bir sistem olsa da zamanla herkesin yavaş yavaş geçiş yapacağı bir sistem olarak görülüyor.

E Fatura Kullanmanın Avantajları

Eğer siz de e faturaya henüz geçmediyseniz ve daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız sizin için sıralayacağımız maddeleri gözden geçirebilirsiniz.

  • Elektronik fatura ile kâğıt, mürekkep, kalem gibi masraflarınızdan kurtulmuş olursunuz. Özellikle kâğıt masrafınızda gözle görülür bir düşüş fark edersiniz.
  • İş hayatında en önemli değerlerden biri de zamandır. Bu fatura sistemi size zamanınızı geri verecek. Önceden sıra bekleyerek, uzunca yol giderek yaptığınız işlemler artık bir tıkla yapılır hale gelecek.
  • Faturalar nerede birikecek diyorsanız cevabı dijital ortamda. Eski faturalarınızı aramak için onlarca fatura arasında kaybolmayacaksınız. İstediğinizde arşivlenmiş faturaları kolayca bulabileceksiniz. Bu da sizin için ciddi bir kolaylık sağlayacak.
  • E faturayı kullanmak için ihtiyacınız olan şeyler sadece internet ve bunu kullanabileceğiniz bir cihaz.

Gördüğünüz gibi elektronik fatura aslında zaman ve iş gücünden tasarruf etmek için son derece önemlidir. Yakın zamanda zorunlu olacağı da biliniyor.

Digital Planet ile geçiş işlemleriniz hakkında 7/24 detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?