logo


24 Mart 2015

Düşen uçaktaki Türk yolculardan birinin kimliği belli oldu!

düşen uçakAlman havayolları şirketi Lufthansa’ya ait GermanWings havayollarının Barselona’dan Düsseldorf’a giden uçağı içinde 144 yolcu ve 6 mürettebatla Fransa’da düştü.Uçağın yaklaşık 8 dakika boyunca irtifa kaybettiği ve çakıldığı bu süre içinde ise bir yardım çağrısında neden bulunulmadığı ise gizemini koruyor. Uçağın kara kutusunun ise bulunduğu açıklandı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu uçakta bulunan 1 Türk vatandaşının hayatını kaybettiğini açıklarken bu kişinin adının Muradiye Çelik olduğunu ifade etti.

Öte yandan, Havaalanına gelen bir grup Türk, uçakta 35 yaşında Gülizar Çelik adlı bir yolcu yakınlarının bulunduğunu söyledi. Türkler, havalimanında yetkililerden bilgi almak için bekleyişini sürdürüyor.

Alman havayolu şirketi Lufthansa’ya bağlı Germanwings havayolu şirketine ait Airbus A320 model yolcu uçağı, İspanya’nın Barcelona kentinden Almanya’nın Düsseldorf şehrine giderken, Fransa’nın Alp Dağları bölgesine düştü. 150 kişi taşıyan uçağın, Nice kentinin kuzeyindeki Barcelonnette kasabasına 100 kilometre uzağındaki nüfusun bulunmadığı bir alana düştüğü aktarıldı. 4U 9525 sefer sayılı uçakta bulunan 144 yolcu, iki pilot ve dört mürettebattan kurtulan olmadı. Uçakta, Alman ve İspanyol vatandaşlarının yanı sıra Türklerin de olduğu belirtildi.

Etiketler: » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

4+5 = ?