logo


08 Ağustos 2017

Dünya Göz Hastanesi borçlarını ödeyemedi!

Dünya Göz Hastanesi, 8 Ağustos tarihli tahvilinin geri ödemesini yapamadı

Dünya Göz Hastanesi tahvil ödemesini gerçekleştiremedi. Şirket bu nedenle temerrüde düştü. Ödemeyi yapabilmek için çalışmaların devam ettiği açıklandı.

Şirketten KAP’a şu açıklama geçildi:

“Şirketimizin Ekim 2016 tarihinde başlatmış olduğu 8 Ağustos 2017 vadeli tahvil ödemesini de içeren finansal borç yapılandırma çalışmaları bugün itibariyle tamamlanamadığından TRSDGOZ81719 ISIN kodlu tahvilimizin anapara ve kupon ödemesi gerçekleştirilememiştir.

Şirketimiz tahvil anapara ve kupon ödemelerinin en kısa zamanda yapılmasına yönelik çözüm alternatifleri üzerinde çalışmaktadır. Bu kapsamda artan iş hacminin yaratacağı şirket kaynakları yanında varlık satışlarından elde edilecek fon seçenekleri de kullanılacaktır.

Şirketimiz, gerçekleştirilemeyen tahvil anapara ve kupon ödemesinin yapılandırılması için tahvil yatırımcılarının listesini MKK’dan talep etmiştir. Yatırımcı listesinde bulunan tahvil yatırımcılarıyla en kısa zaman içinde toplantı düzenlenerek gerekli bilgilendirmede bulunulacak ve yapılandırma çerçevesi müzakere edilecektir. Gelinen bu aşamada tahvil yatırımcılarının mağdur olmaması için finansal kuruluşlar nezdinde her türlü girişimde bulunulduğunu açıklamak isteriz.”

NOTU DA DÜŞTÜ

Bu arada JCR Eurasia Rating, Dünya Göz Hastanesi Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin Konsolide Yapısı ve Devam Eden Tahvil İhracının Nakit Akımları”nın Uzun Vadeli Ulusal Notu’nu ‘CCC (Trk)’ ve Kısa Vadeli Ulusal Notu ‘nu ise ‘C ‘olarak aşağı yönlü revize etti.(Uzmanpara)

Etiketler:

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?