logo


“Dünya devleri icadımın peşinde!”

dünya devleri

İstanbul Avcılar’da led ışıklandırmaları ile uğraşan elektronik teknisyeni dükkanına sipariş ettiği kebaplar sürekli soğuk gelince çareyi yeni bir icatla buldu. Motor kuryelerinin sepetleri için rezistansız çalışan ısıtıcı icat etti.

Elektronik teknisyeni Muzaffer Kumaş (55) sipariş ettiği kebapların sürekli soğuk gelmesi üzerine motor kuryelerinin gıdaları taşıdıkları sepetlerde siparişlerin soğumaması için elektronik bir ısıtıcı sistem geliştirdi. İki aylık bir uğraşıdan sonra geliştirdiği ısıtıcının ilginç özelliklikleri de bulunuyor.

REZİSTANSSIZ ÇALIŞIYOR

Kumaş, buluşunun ilginç özelliğini ise şöyle anlatıyor: ‘ Normal ısıtıcıların ısınma süresi en az beş dakika alıyor ve motosikletlerde maksimum 35-40 dereceye çıkıyor. Şu ana kadar yapılmış rezistanssız böyle bir motosiklet gıda ısıtıcısı yok. Benim yaptığım ısıtıcı 50-60 saniyede 70 dereceye ulaşıyor ve cihazın alt kısmı ısınmadığı için herhangi bir tehlike arz etmiyor. Cihaza yerleştirdiğim mini fan bu ısının gıda sepeti içinde eşit olarak yayılmasını sağlıyor. Bu sayede motor kuryeleri gıdayı saatler sonra bile getirse ürün aynı sıcaklığını muhafaza ediyor.

DÜNYACA ÜNLÜ FİRMALAR PATENT İÇİN KAPISINI ÇALDI

Muzaffer Kumaş, dünyaca ünlü bir firmanın tasarladığı ürünün patenti için kendisine ulaştığını ve teklifleri değerlendirme aşamasında olduğunu söylüyor. Rezistanssız bir ısıtıcının nasıl bir elektronik sistemle yapıldığını merak eden mühendislerin de kendisine ulaştığını kaydeden Kumaş, iyi bir teklif gelmesi halinde ürünün patentini satacağını da sözlerine ekliyor…

Etiketler: » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

7+1 = ?
#

“Dünya devleri icadımın peşinde!”” için 1 yorum

  1. muzaffer kumaş : diyor ki:

    BULUŞUMUN DEĞERİNİN ANNAŞILMASINA SEVİNDİM DOĞRUSU HABERİ GÖRÜNCE GERÇEKDEN GURURLANDIM , AMA BU ÜLKEDE BENİM GİBİ NİCE İNANILMAZ İCATLAR YAPAN İNSANLAR VAR İNŞALLAH BİRGÜN TALİH ONLARINDA YÜZÜNE GÜLER 0542 5113732

    0