logo


Dünya devi Vodafone’a Türk damgası

vodafone-logoVodafone Türkiye’nin başındaki isim olan Serpil Timuray Vodafone Grubu Afrika, Orta Doğu ve Asya Pasifik (AMAP) CEO’luğuna atandı.

Timuray’ın yerine Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Gökhan Öğüt getirildi. Geçtiğimiz günlerde konu ile ilgili yapılan açıklamada Timuray’ın Vodafone Türkiye’deki mevcut görevine ek olarak Vodafone Grubu Afrika, Orta Doğu ve Asya Pasifik (AMAP) bölge direktörlüğüne atandığı duyurulmuştu. Ancak Timuray’ın terfisi daha da yükseltilerek tüm bölgenin CEO’su olarak görev yapacağı belirtildi.

Lise eğitimini Üsküdar Amerikan Lisesi ve Amerika’da North Carolina Asheville High School’da tamamlayan Timuray, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu.

Kariyer hayatına 1991’de Procter&Gamble pazarlama departmanında başlayan Serpil Timuray, 1999 yılında DanoneSA bünyesine DanoneSA Tikveşli Pazarlama Direktörü ve İcra Kurulu üyesi olarak katıldı. Bir süre kurumun Satış ve Pazarlama Direktörlüğünü birlikte yürüten Timuray; Haziran 2002’de DanoneSA Süt Ürünleri Genel Müdürü ve İcra Kurulu Başkanı oldu.

Serpil Timuray, Danone’nin CEO’su iken 11 Kasım 2008 tarihinde Vodafone’un başına getirilmişti.


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

5+10 = ?